Zelená rajčata. Slaný

Jedním z nejčastějších způsobů sklizně zelených rajčat je solení. Tato metoda je velmi jednoduchá a chutná. Vyplňte solená zelená rajčata na zimu jsou rozděleny na studené a horké. Pro studené plnění je tekoucí voda odebírána přímo z kohoutku nebo surové pramenité vody. Obvykle jsou zelená solená rajčata uzavřena víky z polyethylenu (nylonu) a jsou dokonale uložena na chladných místech.

Nakládaná zelená rajčata

Vařit nakládaná zelená rajčata ve sklenicích z následujících přísad (množství na plechovku) lze vyrobit tři litry:

  • rajčata asi 2-2,5 kg (nebo kolik se vejde);
  • česnek - 1 hlava;
  • kořen křenu - 1 kus;
  • kopr - 3 deštníky;
  • rybízové ​​nebo třešňové listy - 4-5 ks .;
  • hořčičný prášek - 1 polévková lžíce;
  • hrubá sůl - 3 lžíce. (k přípravě náplně na 1,5 litru vody).

Nakládaná zelená rajčata

Recept „Solená zelená rajčata“ začíná přípravou rajčatového nálevu. Je-li voda z vodovodu odebrána k nalití, musí být ponechána stát 2 dny. Sůl se rozpustí ve vodě. A solný roztok se musí znovu usadit na den, aby se nečistoty z hrubé soli usadily na dně nádoby.

Dále zadáno a vybráno zelená rajčata na zimu, omýt a vysušit.

Připravují se banky: zpracované párou nebo vroucí vodou. Koření se vkládá do nich a pak do rajčat (ne do krku). Banky jsou naplněny solným roztokem (není nutné vypouštět sediment solnými nečistotami) a hořčičný prášek se nalije do stejného.

Naplněné plechovky se uzavřou víky a skladují se na chladném místě až do jara.

Nakládaná zelená rajčata

Nakládané rajče lze také vyrobit pomocí horkého solného roztoku. Potom jsou plechovky uzavřeny kovovými víky a skladovány při vyšších teplotách. Zelená rajčata se solí ve vlastní šťávě se sterilizací i bez sterilizace a také pikantní solnou metodou. Každá z metod má své jemné jemnosti a vlastnosti a je sama o sobě dobrá.


Podívejte se na podobné recepty

» » Zelená rajčata. Slaný