Horká solená rajčata

Právě teď si můžeme všimnout, že ženy v domácnosti jsou v plném proudu pro přípravu příprav na zimu. Samozřejmě, protože celá plodina byla sklizena a musí být naléhavě zpracována. A za to, mimochodem, mimochodem, nabídneme vám lahodný recept na přípravu - horká solená rajčata.

Určitě už jste nakládaná rajčata, s jejich použitím připravovaly různé saláty a dokonce i omáčky. Ale tentokrát doporučuji vařit horká konzervovaná rajčata. Ujišťuji vás - bude se vám líbit!nezbytné produkty
Složení na 3 litr sklenice:

- čerstvá rajčata - 1,6 kg,
- koprový zelený - 50 gramů,
- česnek - 15 gramů,
- paprika - 3 gramy,
- listy černého rybízu, celeru a petrželky - 15 gramů,
- paprika - 30 gramů,

- bobkový list - 2 ks,
- sůl na 1 litr vody - 50 gramů.umyjte veškerou zeleninu
Vybíráme hnědá nebo červená rajčata s hustou dužinou. Myjeme paprika a rajčata ve studené tekoucí vodě. Nechte vodu odtéct. Namočte zeleň. Opláchněte tekoucí vodou a setřete zbývající vodu.


nasekejte pepř
Vyberte si papriky se silnými a masitými stěnami. Myjeme to ve vodě. Vystřihněte, odstraňte stonek a varlata. Opláchněte znovu a podélně nakrájejte na úzké proužky.


připravte česnek
Nakrájejte papriky na malé kousky. Oloupejte česnek a opláchněte tekoucí studenou vodou.


naplňte plechovky rajčaty
Do suchých čistých nádob (předem připravených a sterilizovaných) položíme koření a byliny na dno. Poté smíchejte rajčata s připraveným pepřem a česnekem. Naplňte naplněné plechovky vroucí vodou (vodu nalijte do středu, aby plechovka nepraskla). Sklenice přikryjeme víky a necháme 5 minut stát. Víčka musí být také vařena předem po dobu asi 5-6 minut. Potom vypustíme vodu z plechovek a jemně přidáme obsah. Znovu vařte vodu a nalijte ji do sklenic. Zakryjte a postavte dalších 5 minut. Po pěti minutách vypusťte vodu a naplňte ji hotovou horkou solankou. Bereme 50 gramů soli na 1 litr vody. Solanka se vaří 10 minut. Hermeticky uzavřené sklenice naplněné solankou a rychle chlazené.


nakládaná rajčata
Polotovary jsou připraveny!

Naposledy jsme se naučili dělat rychle nakládaná rajčata.

Dobrou chuť!

Podívejte se na podobné recepty

» » Horká solená rajčata