Rajčata na zimu. Džus

Obvykle se všichni zadavatelé snaží vařit v nejrůznějších variantách rajčata na zimu. Džus, nejrůznější saláty, občerstvení, adjika, solená, nakládaná, konzervovaná rajčata a to není celý seznam chutných rajčatových přípravků, chceme vám však v tomto tématu říci, jak rajčatovou šťávu vyrobit správně a chutně několika způsoby, aby se ji všichni členové rodiny mohli líbit.

Rajčata na zimu. džus

tak, rajčata na zimu - šťáva rajče s koprem

Požadované produkty:

Zralá rajčata - jeden kilogram

Hrubá sůl - jedna dezertní lžíce (bez vrchu)

Granulovaný cukr - dvě dezertní lžíce

Kopr zelené

Způsob vaření:

Rajčata umyjte a osušte. Poté na ně nalijte vroucí vodu a pokožku odstraňte. Připravená rajčata projděte mlýnkem na maso nebo připravte šťávu pomocí odšťavňovače.

Přidejte do výsledné syrové rajčatové šťávy dezertní lžíci soli, dvě polévkové lžíce krystalového cukru a nasekaný kopr. Poté nalijte rajčatovou šťávu koprem do kastrolu (smalt) a zapálte.

Přiveďte šťávu k varu, vytvořenou pěnu odstraňte z povrchu a nalijte ji do připravených sterilizovaných lahví a sklenic. Uzavřete je pevně, zabalte je do teplé přikrývky nebo přikrývky a nechte vychladnout.

Uložte šťávu tak, jak je vařená rajčatový kečup na zimu lépe na suchém, tmavém a chladném místě.

Rajčata na zimu. džus

Rajčata na zimu - šťáva rajče, klasické.

Požadované produkty:

Zralá rajčata - osm nebo devět kilogramů

Granulovaný cukr - sto gramů

Hrubá sůl - podle chuti

Způsob vaření:

Omyjte zralá rajčata a nakrájejte na 3-4 kousky. Potom nasekané ovoce vložte do velkého hrnce (smalt nebo litina) se silným dnem, přikryjte a zapálte..

Dušená rajčata za stálého míchání míchejte tak, aby nedošlo ke spálení, dokud nezměknou a pokožka se neoddělí od dužiny.

Poté musí být mírně dušená rajčata zcela ochlazena a po malých částech protřepána jemným sítem, dokud není získána homogenní šťáva..

Poté musí být výsledná rajčatová šťáva nalita do kastrolu, přidejte do ní cukr, sůl a vařte. Poté, co šťáva vaří, vařte 10-15 minut a začněte ji nalévat do suchých pasterizovaných plechovek nebo lahví. Zavřete sterilními víky a nezapomeňte zabalit do peří nebo přikrývky, dokud zcela nevychladne.

Ukládejte šťávu jako vařenou dýňová šťáva na zimu na chladném a suchém, nejlépe tmavém místě.

Rajčata na zimu - šťáva rajče s dužinou.

Požadované produkty:

Zralá rajčata - jeden a půl kilogramu

Sůl - dvě až tři lžičky

Způsob vaření:

Zralá červená rajčata, promývejte a blanšírujte ve vroucí vodě po dobu 1 - 2 minut, poté je ihned ponořte do studené vody a snadno oloupejte.

Dále rozetřete rajskou dužinu dřevěnou drcením přes cedník a nalejte výslednou šťávu s dužinou do smaltované pánve.

Přidejte do šťávy sůl a nalijte do připravených pasterizovaných nádob, přikryjte víčky a vložte do nádoby pro sterilizaci. Sterilizujte 1 litrové sklenice po dobu 20 minut a těsně utěsněte.

Rajčata na zimu. džus

Uchovávejte v chladničce nebo na jiném chladném místě.


Podívejte se na podobné recepty

» » Rajčata na zimu. Džus