Rajčatová šťáva ze žlutých rajčat na zimu - recept s fotografií

Rajčatová šťáva ze žlutých rajčat má jemnější chuť. Je méně kyselá a svěžím, a pokud vaše děti nemají rádi červenou rajčatovou šťávu, šťávu žlutá rajčata a uložte ji na zimu..

Složení: žlutá rajčata, cukr, sůl, koření
Čas do záložky: Léto, Podzim


K přípravě šťávy potřebujete dobře vyzrálá rajčata, žádnou hnilobu nebo nezralé sudy. Také si vyberte odrůdu. Koneckonců, „krém“ je příliš hustý a „masitý“. Mají velmi málo šťávy, ale jsou skvělé pro moření nebo výrobu rajčatové pasty..

Šťáva z rajčat se obvykle vytlačuje pomocí odšťavňovače, ale mlýnky na maso budou fungovat..

Nakrájejte rajčata a otočte je přes mlýnek na maso. Vypusťte výslednou šťávu do pánev a vařte.

Odstraňte ze sporáku džus a zakryjte jej víkem. Když šťáva dostatečně vychladne, měla by být důkladně protřepána sítem, aby se zbavily kůže a semen. Za to, že v rajčatové šťávě se v zimě stává kyselá a plesnivá, mohou vinit semena rajčat..

Hrnec znovu položte na sporák, podle chuti přidejte sůl a cukr a šťávu přiveďte k varu. Pro milovníky horké šťávy můžete do pánve přidat černý pepř a pár rozdrcených stroužků česneku. Šťávu nemůžete vařit dlouhou dobu, jinak se ukáže, že je příliš silná, a neměli byste ji ředit vodou..

Připravte si lahve, sterilizujte je a osušte je. Aby se předešlo kyselosti rajčatové šťávy, vložte do každé lahvičky dvě tablety aspirinu (kyseliny acetylsalicylové). Nalijte žlutou rajčatovou šťávu do láhve a okamžitě zavřete kovová víčka. Otočte plechovky a zabalte je do teplé přikrývky přes noc.

Takto připravenou rajčatovou šťávu skladujte na chladném a tmavém místě, ne však déle než 9 měsíců.

Rajčatová šťáva ze žlutých rajčat si zachovává svoji jasnou a slunečnou barvu i po vážném tepelném zpracování. Připravte kečup s touto šťávou nebo omáčka. Zdobí váš stůl a překvapí vaše hosty..

Podívejte se na video o tom, jak vyrobit rajčatovou šťávu ze žlutých rajčat na zimu:


Podívejte se na podobné recepty

» » Rajčatová šťáva ze žlutých rajčat na zimu - recept s fotografií