Námořní těstoviny s mletým masem: oblíbené recepty s fotografiemi

Námořní těstoviny s mletým masem poprvé se námořníci začali vařit, protože výrobky, které je tvoří, se pohodlně ukládaly na palubu. Existuje však i jiná verze původu této misky. Předpokládá se, že byl vynalezen v Itálii. Tady se to říkalo fiottarini, Rusové je začali nazývat fotarini makarony. A o něco později - těstoviny ve stylu námořnictva. V naší zemi si jídlo získalo velkou popularitu, a to vše proto, že je docela levné.

námořní těstoviny s mletým masem: oblíbené recepty s fotografiemi


Na první pohled se zdá, že jejich vaření je velmi jednoduché, ale stále existuje několik nuancí, bez nichž si nemůžete vychutnat jejich chuť. Proto vám nabízíme ty nejlepší možnosti vaření. S jejich pomocí připravíte nejlepší jídlo!

Recept: Těstoviny námořnictva s mletým masem


Nakrájejte cibuli, vynechejte spolu s 300 g nakrájeného masa, soli a pepře. Vařte 200 g těstovin, dokud se nevaří ve slané vodě. Zlikvidujte je v cedníku a nechte kapalinu vytéct. Do vyhřívané pánve nalijte rostlinný olej, vložte kousek másla. Po sekání mrkev uložte. Měla by mít mírně zlatou barvu. Mleté maso vložte do malých porcí, promíchejte, smažte. Vložte vařené těstoviny do pánve, promíchejte a smažte tři minuty. Převeďte na servírovací misky, doplňte kečupem nebo jinou vhodnou omáčkou. Posypte strouhaným sýrem, promíchejte, vložte do trouby na několik minut, aby se sýr roztavil a vytvořil lahodnou krustu.

námořní těstoviny s mletým masem: oblíbené recepty s fotografiemi

Jak se vám líbí kastrol s mletým masem v troubě?
Vícebarevný recept.
Nakrájejte jednu cibuli a jednu mrkev, smažte v režimu „Fry“. Přidejte 500 g mletého masa, osolte a pepř. Do druhé vrstvy přidejte 520 g lecho. Do třetí vrstvy se umístí 320 g rohů. Naplňte vodou podle úrovně jídla, nastavte režim „Pilaf“, čas - 20 minut. zamíchejte, posypte bylinkami.
Připravte se a rajčatová omáčka - domácí recept.

Jak vařit námořní těstoviny s mletým masem

námořní těstoviny s mletým masem: oblíbené recepty s fotografiemi

Vezměte největší pánev, kterou máte v domě, a smažte nasekanou mrkev a cibuli. Dejte 320 g mletého masa, smažte vše dohromady, sezónu. Smažte 520 g makarónů na další pánvi, dokud nezíská zlatohnědou barvu. Poté je nalijte do jiné nádoby, přidejte vodu (měla by pokrývat vše), přikryjte víčkem. Přecházejte čas od času a zkontrolujte připravenost. Přidejte nasekané bylinky.

Námořní těstoviny s mletým masem: recepty


Sýrový výběr.
Vařte 420 g těstovin ve slané vodě. Na pár minut dejte cibuli, vložte 320 g mletého masa, přidejte hotové makaróny, lehce smažte. Umístěte na talíř a nastrouhejte sýr. S tímto pokrmem podávejte ředkvičky - dokonale jej doplní.
Jsou velmi chutné a přípravky z rajčat na zimu.

námořní těstoviny s mletým masem: oblíbené recepty s fotografiemi

Těstoviny námořnictva s mletým masem chutné


Vařit 800 g "rohů" ve vodě s přídavkem soli, ochlaďte je. Chcete-li zabránit slepení, můžete přidat trochu rostlinného oleje. Smažte 3 kousky zelené cibule a 2 kousky papriky, přidejte fazole a rajčatovou pastu, nalijte do malého množství vody, na pár minut vařte a snižujte teplo. Ve druhé pánvi smažte 720 g nasekaného masa, přidejte vodu a promíchejte, abyste se zbavili hrudek. Jakmile jsou pryč, nalijte zeleninovou směs, vložte všechna koření, důkladně promíchejte, doplňte vodou tak, aby pokrývala mleté ​​maso, nechte pět minut.
Namažte hlubokou misku nebo plech na pečení s vysokými stranami rostlinným tukem, přidejte ingredience - 1/3 části těstovin, zeleniny a masa - 1/3 části. Stejným způsobem střídejte všechny vrstvy. Pokud je málo kapaliny, koření dodatečně nařeďte do sklenice a nalijte. Nalijte majonézou, vložte do trouby, nechte půl hodiny. Posypte sýrem, znovu vložte do trouby a nechte pár minut roztát. Pak sloužit. Navíc si můžete připravit omáčku: do hrnce nalijte sklenici vody, vložte 2 lžíce majonézy, lžíci rajčatové pasty, trochu sýra a oblíbené koření. Za varu míchejte směs nepřetržitě, přidejte trochu mouky a nechte ji několik minut mírně vařit na mírném ohni.

námořní těstoviny s mletým masem: oblíbené recepty s fotografiemi

Jak se vám líbí mletá hnízda masa?
Recept na sójové mleté ​​maso.
Vaříme 150 g mletého masa ve vodě s trochou soli, vaříme deset minut, zlikvidujeme v cedníku, lehce stlačíme. Vařte 200 g makarónů (můžete použít stejnou vodu). Přidejte koření. Hotové jídlo osolte máslem.
Možnost s škrabkami.
Protlačte 320 g vařeného masa mlýnkem na maso. Nakrájejte cibuli, smažte v másle, maso ochutte. Vařte 520 g, vložte do cedníku, opláchněte studenou vodou, zamíchejte s přízí a lehce pepřte. Nakrájejte 200 g slaniny na velké kousky, smažte ji, položte na samostatnou desku, podávejte horkou.

námořní těstoviny s mletým masem: oblíbené recepty s fotografiemi

Bude se vám líbit a kastrol s mletým masem a cuketou.
Možnost bez luk.
Nasekané vejce nakrájejte, listujte v mlýnku na maso, smíchejte s těstovinami, vložte do pánve namazané máslem a na pánvi. Smažte je po dobu 15 minut, přidejte koření.
Základní recept.
Nakrájejte 2 velké cibule na malé kostky, smažte je v předehřáté pánvi, dokud nedosáhnou zlaté hnědé barvy. Měla by také získat nasládlou chuť. 250 ml vařeného masa otočte do mlýnku na maso, nalijte na cibuli, důkladně promíchejte, sůl a pepř. Vypusťte těstoviny, smíchejte s masem, v případě potřeby přidejte vodu.
Bude se vám líbit a bramborový kastrol s mletým masem a žampiony.

námořní těstoviny s mletým masem: oblíbené recepty s fotografiemi

Možnost se smetanou a bylinkami.
Rohy 200 g se vaří do al dente. Během vaření rozemelte 150 g masa. Umyjte 3 zralá rajčata, opařte je, oloupejte je, nasekejte je na malé kostky. Jemně nakrájejte čisté a sušené greeny - kopr, bazalku a petržel, přidejte pár stroužků nasekaného česneku. Na sporák položte pánev, roztavte na něm máslo, dejte mleté ​​maso, smažte a několik minut míchejte na mírném ohni. Přidejte rajčata ao dvě minuty později přidejte bylinky. Za pravidelného míchání udržujte oheň, dokud se rajčatová šťáva neodpaří. Hmota by měla mírně zhoustnout. Nalijte do 3 lžíce. smetana, sůl, pepř, odstranit z tepla. Vypusťte těstoviny, přeneste je na plochý talíř, přidejte rajčata a bylinky. Ozdobte větvičkou bazalky a petrželkou.

Ukázalo se, že je velmi chutné a kastrol s mletým masem a rajčaty.

námořní těstoviny s mletým masem: oblíbené recepty s fotografiemi

Místo masa na vaření můžete vzít játra.
Cibuli uložte do průhlednosti. Nasekejte játra na kousky, přeneste na cibuli spolu s vývarem, mlékem nebo vínem, nechte 15 minut vařit. Sůl, přidejte své oblíbené koření. Tradičním způsobem vařte 250 g těstovin, opláchněte, posejte do dušené játry. Zamíchejte, podávejte.
Recept na kopr a vepřové maso.
Rozmělnit 300 g vepřového masa v mixéru, přidat malé množství vody, aby bylo snazší rozemlet. Pošlete kopr přímo do masa, smažte všechno dohromady, ochutnejte koření. Pro chuť přidejte malé množství zakysané smetany.

námořní těstoviny s mletým masem: oblíbené recepty s fotografiemi

Připravte se a Hovězí guláš.
Recept s omáčkou.
Protlačte 500 g masa mlýnkem na maso, smažte s přídavkem slunečnicového oleje. Doba pečení - 7 minut. Oloupejte pár cibule, jemně nakrájejte, přeneste na pánev, smažte. Vařte vodu v hrnci, vařte 320 g těstovin, občas zamíchejte. Zlikvidujte v cedníku. Přidejte k smaženému mletému masu, promíchejte, zahřívejte po dobu tří minut. Připravte si jednoduchou omáčku: umyjte rajče, jemně nasekejte, smažte ve slunečnicovém oleji. Sůl, přidejte koření, zelený čaj. Smažte rajčata po dobu pěti minut, rozmačkejte tlačným lisem, dokud se pyré nerozhodí.

námořní těstoviny s mletým masem: oblíbené recepty s fotografiemi

Připravte se a těstoviny s mletým masem v pomalém sporáku.
Nabízíme také několik možností zajímavých omáček, které dokonale zpestří chuť vašeho jídla.
Omáčka založená na různých sýrech.
Složení:
- čerstvě mletý černý pepř
- petržel
- strouhaný parmazán -? brýle
- Vysokoprocentní smetana -? brýle
- Cheddar sýr - 120 g
- Sýr Ricotta - 120 g
- Sýr Gorgonzola - 120 g
- máslo - pár polévkových lžic
Příprava:
Vezměte pánev s tlustým dnem, zahřejte na střední teplotu, roztavte tuk, nastrouhejte první 3 druhy sýrů, promíchejte do hladka. Přidejte parmazán a rozšlehejte, dokud všechna zrna nezmizí. Přidejte pepř, sůl a dobře promíchejte. Top s omáčkou, posypeme čerstvou petrželkou.
Smetanová slaninová omáčka.
Budete potřebovat:
- šalotka - 4 kusy.
- těžký krém - 125 ml
- olivový olej
- 5 lžiček
- velká cibule
- slanina - 455 g
- stroužek česneku
- strouhaný parmazán - 75 g
- koření
- žloutek - 3 ks.
Kroky vaření:
Zahřejte olivový olej v pánvi, jemně nasekejte šalotky a nechte je měknout. Nakrájejte velkou cibuli na tenké půlky prstů a přeneste je na šalotku. Nakrájenou slaninu na proužky přidejte do výsledné hmoty. Smažte slaninu, dokud není slanina zcela uvařená, posílejte zde česnek, vyjměte nádobu ze sporáku. V oddělené misce rozšlehejte žloutky metličkou, nalijte do smetany, nastrouhaného parmezánu, sezónu. Rozšlehejte znovu. Přidejte slaninu a cibuli. Umístěte na těstoviny a nalijte na smetanu.
Houbová omáčka.
Požadované produkty:
- krém - 1 sklenice
- olivový olej - 6 polévkových lžic
- cibulová hlava
- čerstvé žampiony - 320 g
- mouka - lžička
- stroužky česneku - 2 kusy
- listy bazalky
- koření
- vinný ocet
- pupeny hřebíčku - 4 ks.
Kroky vaření:
Zahřejte olivový olej. Rozdrťte česnek nožem, přidejte do tuku, posílejte hřebíček. Nasekejte žampiony do čtvrtí. Jakmile jsou houby tmavě hnědé, hřebíček odstraňte a houby smažte. Nasekáme bazalku a cibuli, pošlete na houby. Přidejte mouku, přidejte smetanu, sezónu. Omáčku přiveďte k varu, vyjměte z tepla, počkejte, až zahušťuje, vyjměte z tepla, nechte vychladnout. Nalijte lžíci vinného octa, podávejte.
Každá z těchto omáček bude chutnat hlavním jídlem intenzivnější a zajímavější. Experimentujte, zkuste uvařit každou z uvedených možností. Vyberte si přesně ty ingredience, které se vám nejvíce líbí.
Podívejte se na podobné recepty

» » Námořní těstoviny s mletým masem: oblíbené recepty s fotografiemi