Mleté maso kastrol v troubě. Nejlepší recepty

Jemné, chutné a chutné mleté ​​maso kastrol v troubě - to je nejlepší jídlo pro vydatný každodenní stůl. Kastroly se však zřídka připravují výhradně z mletého masa. Častěji se snaží kombinovat mleté ​​maso s dalšími pomocnými přísadami: brambory, těstoviny, cukety, rýže atd. A pokud chcete rychle a chutně uvařit pokrm z masa, pak recepty kastrol se hodí. Obecně platí, že kastrol patří do kategorie „jídla pro líné lidi“ - ale přesto jsou chutné. I děti si je užívají! Kastroly jsou jednoduché a sofistikované. Proto si vezměte následující recepty pro sebe..

Mleté maso kastrol v troubě

Recept "Mleté maso kastrol v troubě s bramborami"


Bramborová verze může být připravena dvěma způsoby: nakrájením brambor na plátky nebo kruhy nebo z nich bramborovou kaší. Každý mletý recept na bramborový kastrol dobré svým vlastním způsobem. Takže pro kastrol budete potřebovat:
- 0,6 kg mletého masa,
- 0,8 kg brambor,
- 2 velké cibule,
- 150 g tvrdého sýra,
- 2 vejce,
- 300 ml zakysané smetany,
- 150 ml mléka,
- 4-5 stroužky česneku,
- 1 polévková lžíce máslo,
- 2 lžíce rostlinný olej,
- zeleň,
- sůl,

- mletý černý pepř.
K hotovému mletému masu se přidají cibule nakrájená na malé kostky, černý pepř, sůl a drcený česnek. Mleté maso se důkladně promíchá, rozloží na horké pánvi a smaží v rostlinném oleji po dobu 7-8 minut. Nejlepší poměr pro mleté ​​maso v kastrolu by byl: 50% vepřového a 50% hovězího masa. Ale také „čisté“ mleté ​​maso se používá, včetně kuřete, pro přípravu dietních jídel.
Brambory jsou loupané, umyté a připravené na housce: jsou rozdrceny nebo nakrájeny na kruhy. Pokud se kastrol připravuje z bramborové kaše, vyrábí se z brambor vařených do vaření, poté se koření máslem a zředí se mlékem na požadovanou konzistenci. V tomto případě bude jídlo mnohem chutnější. Brambory jsou také solené podle chuti. Pečicí plech se naolejuje a do něj se vloží vrstva brambor, poté smažené mleté ​​maso a opět brambory.

Mleté maso kastrol v troubě

Pokud máte v úmyslu nakrájet brambory do kruhů, vezměte si polopečené brambory a mleté ​​maso. Brambory se nakrájejí na kruhy o tloušťce 1 cm, nalijí se vroucí vodou po dobu 4-5 minut, pak se voda vypustí a brambory se ochladí. Mleté maso pro housce v této verzi je smažené na krátkou dobu tak, aby zůstalo napůl pečené a zároveň šťavnaté. Hlavní produkty jsou také naskládány do vrstev. A jídlo trvá déle, než se peče, takže mleté ​​maso bude mít čas péct.
Nalévaná omáčka se vyrábí z nízkotučné zakysané smetany, která se smíchá s vejci a přidají se nakrájená zelenina, nasekaný česnek a černý pepř. Brambory a mleté ​​maso v plechu se nalijí hotovou omáčkou a umístí se do trouby předehřáté na 180 ° C. Doba pečení varianty s bramborovou kaší je 30 minut, s bramborovými kruhy - 40–50 minut. Asi 5 minut před připraveností se mísa posype strouhaným tvrdým sýrem a vloží se zpět do pece, aby se roztavila a kastrol byl pokryt chutný zlatohnědou krustou.

Mleté maso kastrol v troubě

Mleté maso kastrol v troubě

Recept "Jak vyrobit mleté ​​maso kastrol v troubě se zelím "
Kastrol s mletým masem a zelím pomůže, pokud hostitelka nemá absolutně čas stát u kamen. Vychází velmi šťavnatě a lze jej podávat horké nebo studené. Kastrol se přelije strouhaným sýrem a bylinkami. Složky potřebné pro jídlo jsou následující:
- 0,6 kg mletého masa,
- 0,8 kg zelí,
- 3 vejce,
- 200 ml zakysané smetany,
- Cibule 150 g,
- 100 ml mléka.
Zelí pro pekáče je jemně a jemně nasekané a lehce nasolené. Cibule je nasekaná a smažená v rostlinném oleji do zlatohnědé barvy. Poté se smažená cibule kombinuje s mletým masem, černým pepřem a solí. Zakysanou smetanu porazíme vidličkou s vejci. Pečicí mísa je namazána rostlinným olejem a většina zelí je v ní rozložena. Zelí se nalije polovinou omáčky ze zakysané smetany a na něj se položí mleté ​​maso. Zbytek zelí se položí na mleté ​​maso a nalije se druhá polovina omáčky. Kastrol je umístěn v peci předehřáté na 180 ° C po dobu 40 minut. Po uvedené době je třeba misku vyjmout, nalít do mléka a umístit do trouby na dalších 15 minut..

Mleté maso kastrol v troubě

Recept „Mleté maso kastrol v troubě“ se zeleninou
V návaznosti na téma mletého masa kastrol můžete nabídnout možnost kombinovat maso se zeleninou. Například se to ukazuje skvěle cuketa kastrol s mletým masem. Na kastrol však můžete vzít pestřejší sortiment zeleniny:
- 1 kg vepřového nebo mletého hovězího masa,
- 1 kg rajčat,
- 300 g papriky,
- 1 střední cibule,
- malá banda zelených cibulí, petrželkou a koprem,
- 2-3 stroužky česneku,
- 150 g tvrdého sýra,
- 2 lžíce máslo,
- sůl pepř.
Forma misky se natírá tenkou vrstvou rostlinného oleje pomocí kulinářského štětce. Rajčata jsou blanšírovaná, loupaná a nakrájená na kruhy. Papriky papriky jsou loupané a nakrájené na proužky. Petržel, kopr, česnek a zelené cibule se mleté. Tvrdý sýr je nastrouhán a smíchán s nízkotučnou zakysanou smetanou. Dále jsou rajčata a papriky kombinovány s bylinkami a česnekem, solené a pepř podle chuti. Polovina připravené zeleninové směsi se rozloží v mazané formě, rozemleté ​​maso se na ní rozdělí a poté se ohlásí zbytek zeleninové směsi. Kastrol se umístí do pece na 20 až 30 minut při 180 ° C. Forma může být pokryta fólií. Po půl hodině je třeba vyjmout mleté ​​maso a zeleninový kastrol a po povrchu rovnoměrně rozmístit směs zakysané smetany a strouhaného sýra. Miska se odešle zpět do pece a peče se, dokud se sýr neroztaví a nezhnědne..

Mleté maso kastrol v troubě

Mleté maso kastrol v troubě

Téma mletého masa s kastrolem může pokračovat krásným receptem “Kastrol těstoviny s mletým masem" (v italštině). Mleté maso se také kombinuje s rýží a smetanou, s čočkou a rajčaty, s lilkem a slaninou, s houbami... Mleté maso kastrol v troubě pro děti Měl by obsahovat méně koření a zdravější produkty, například zeleninu (ne smaženou, ale dušenou). A samozřejmě, že je lepší použít mléko nebo smetanové omáčky pro dětské nádobí..
Podívejte se na podobné recepty

» » Mleté maso kastrol v troubě. Nejlepší recepty