Jak vařit mleté ​​cukety

Pokud se rozhodnete potěšit své blízké lahodnými cuketa s mletým masem, pak je tento článek pro vás. Řekneme vám, jak vyrobit cuketu s mletým masem v troubě. Pro nádivku je lepší zvolit mladé cukety správného tvaru, ze kterých se získají ideální „lodě“ pro náplň. Toto jídlo je oblíbené zejména v horkých středomořských zemích, ale v naší zemi o něj není žádoucí..

plněné cukety

K přípravě jídla budete potřebovat následující přísady:

- půl sklenice parmazánu-

- tři cukety-

- půl kilogramu mletého hovězího masa-

- dvě rajčata-

- nějaké drobečky nebo sušenky-

- jednu sklenici nasycené rajčatové omáčky-

- dvě polévkové lžíce nasekané petrželky-

- pepř a sůl podle chuti.

Cuketa plněná mletým masem nepřipravujte se na dlouhou dobu, hlavní věcí je dodržování všech pravidel. Prvním krokem je umýt zeleninu a vysušit ji z přebytečné vlhkosti. Řez cukety podélně, aby se dvě lodě. Poté vložte cukety do speciálních pekáčů a mikrovlnné trouby doslova na pět minut. Poté je nechte vychladnout. Vezměte rajčata a nakrájejte je na malé kostky. Chlazené hovězí maso je uprostřed, proto musíte nejprve pracovat s mletým masem.


K tomu smažte mleté ​​maso v dobře zahřáté pánvi. Mleté maso musíte držet v pánvi, dokud nezíská zlatý odstín. Poté ji vyjměte z tepla, vypusťte veškerý zbývající tuk a dobře vychladněte.

Poté maso zkombinujte s rajčatovou omáčkou, nakrájenými rajčaty, parmazánem a strouhankou. Přidejte aroma bylin, mletého černého pepře a soli. K mletému masu můžete také přidat česnek, cibuli a listy bazalky. Vše záleží na vašich osobních vkusových preferencích. Cuketa plněná mletým masem v troubě by měla být namočena do kořeněné chuti. Poté naplňte cuketu výslednou směsí.
Je dobré, pokud výplň vyčnívá za boční oltáře „lodi“. Díky tomu bude jídlo chutnější a aromatičtější. Předehřejte troubu na sto sedmdesát stupňů. Toto chutné jídlo se peče třicet až třicet pět minut. Sloužit plněné cukety lepší hot. Pokud máte rádi sýr, můžete po vaření přidat trochu parmezánu. Do receptu můžete přidat také ořechy, aby jídlo získalo kořenitou chuť..

Toto jídlo je připraveno velmi rychle a může dokonce ozdobit slavnostní stůl. Stojí za zmínku, že cuketa je na žaludku velmi lehká. To vám umožní jíst jídlo i na večeři, což je velmi výživné a prospěšné pro lidské tělo. Nezapomeňte si vzít na vědomí toto skvělé jídlo a potěšit s ním vaši rodinu a přátele..


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak vařit mleté ​​cukety