Bramborové bláznivé s mletým masem. Nejlepší recepty

Bramborové zrazy s mletým masem nebo, jak se také říká, „bramborové koláče“, jsou vynikajícím pokrmem pro vydatný stůl. Chutný zlatá hnědá kůra a malé tajemství uvnitř v podobě náplně přitahují milovníky neobvyklých jídel. Přestože v naší zemi je mnoho zlobých, a toto jídlo už není překvapivé. Musíte jen umět vařit: aby to bylo chutné a krásné. Bramborové zrazy se vaří s různými náplněmi - ale mleté ​​maso je pro ni nejlepší volbou!

Bramborové bláznivé s mletým masem

Chuť hotového navrhovaného jídla závisí na dvou faktorech: na originálních produktech a technologii vaření. Jakýkoli druh brambor je vhodný pro suroviny. Může být předvařen v uniformě a oloupané, nebo můžete brambory okamžitě oloupat, nakrájet na kousky a vařit. Výběr způsobu vaření brambor je ponechán na hostitelce. Poté by měla být bramborová hmota mírně ochlazena, aby se zahřála a současně se lepila, aby se vám nelepila na ruce. Náplní může být mleté ​​maso nebo mleté ​​maso, které je často kombinováno se špenátem, zelenou cibulkou, vejci, žampiony ... Mleté maso na úder, na rozdíl od receptu “Jak vařit mleté ​​maso kotlety», Doporučujeme smažit máslo nebo rostlinný olej.

Bramborové bláznivé s mletým masem

"Bramborový blázen s mletým masem" recept


Z celkem jednoduchých komponent - brambor a mletého masa smaženého s cibulí - je výsledkem poměrně výdatné a chutné jídlo. Ale v tomto receptu je to zvláštní, protože nebude smažené, ale vařené. K přípravě budete potřebovat:
- 1 kg brambor,
- 0,25 - 0,3 kg mletého masa,
- 3 střední cibule,
- 1 vejce,
- 300 g pšeničné mouky,
- 3 lžíce strouhanka,
- sůl pepř,

- máslo a rostlinný olej,
- sýr pro tvarování a podávání.
Brambory na misku se vaří v uniformě, ochladí se na teplotu místnosti a rozmačkají. Loupaná a nakrájená cibule se smaží v rostlinném oleji, přidají se strouhanka a dále se smaží další 3 minuty. Potom se mleté ​​maso vloží do pánve a smaží se, dokud není jemné na mírném ohni, za občasného míchání. Aby se mleté ​​maso nezachytávalo v kusech a rovnoměrně se nerozmnožovalo, musí být během vaření intenzivně „zlomeno“ dřevěnou špachtlí.

Bramborové bláznivé s mletým masem

Je docela těžké vyřezávat z bramborové kaše. Proto by se před vytvořením úderu měly ruce navlhčit ve studené vodě a do pyré smíchat trochu pšeničné mouky (pokud to však není nutné, je lepší ne). Z bramborové hmoty se odebere kus „těsta“ a z něj se vytvoří příliš tenký koláč, uprostřed kterého se umístí koule mletého masa. Okraje koláče jsou utěsněny. Vyřezávané polotovary se ukládají na talíř posypaný moukou. Bramborové zrazy se vaří rychle a je lepší připravit všechny polotovary najednou a zároveň připravit na připravenost. Zaoblené zrazy se pečlivě umístí do vroucí vody a po navařování se vaří po dobu 10 minut.

Bramborové bláznivé s mletým masem

Před podáváním se vařené bramborové zrazy potahují máslem a válí se na strouhaný tvrdý sýr. Podle chuti můžete přidat bylinky a jakoukoli omáčku. Ale pokud „Bramborový blázen s mletým masem. Foto “recept zahrnuje smažení misky, potom se polotovary nejprve válí do strouhanek a smaží se v rostlinném oleji v horké pánvi na obou stranách. Aby mleté ​​maso uvnitř nezůstalo syrové během smažení, může být zrazy dodatečně uhaseno při zavřeném víku..

Bramborové bláznivé s mletým masem

Recept "Bramborové zrazy s mletou zeleninou"
Proces vaření brambor zbavených mleté ​​zeleniny je poměrně jednoduchý - nic složitějšího než technologie receptury “Mleté kuřecí řízečky". Ale co se týče vkusu, překoná všechna očekávání! Produkty, které budou pro jídlo potřebné, jsou následující:
- 1 kg brambor,
- 0,4 kg zelí,
- 2 střední mrkev,
- 2 vejce,
- 50 g sýra,
- 2 lžíce zakysaná smetana,
- 50 g másla,
- koření a byliny podle chuti.
Brambory se loupají, vaří do měkka a tlačí do homogenní hmoty. V bramborové kaši, pokud je vodová, můžete přidat malé množství mouky. Do pyré se musí přidat sůl, máslo, vejce a dobře se promíchá. Zelenina pro plnění se loupe, je-li to nutné, nakrájíme na malé kostky a dusíme do měkka. Pokud se předpokládá, že není dietní jídlo, můžete dušit zeleninu rostlinným olejem - jinak ve vodě. Když je zelenina hotová, je do nich vtlačeno kuřecí vejce a hmota je otírána přes síto, aby se získalo zeleninové pyré..
Dále se dorty vyrábějí z bramborové kaše, do středu se vloží mleté ​​maso z dušené zeleniny, obrobek se zakryje a získá se požadovaný tvar. Zrazy jsou na obou stranách smažené v horkém rostlinném oleji. Hotovou misku podávejte v teple se zakysanou smetanou a čerstvými bylinkami. Dokonale doplňuje jídlo zelený salát s vejcem nebo zeleninový salát s neslazeným jogurtem.

Bramborové bláznivé s mletým masem

Pro dietní a nízkokalorickou verzi tohoto pokrmu se nabízí recept „Potato Zrazy with Minced Chicken“. Kromě toho mohou být do jakéhokoli mletého masa přidávány houby na maso - maso nebo zelenina - což výrazně změní chuť původního jídla..

Bramborové bláznivé s mletým masem

Je velmi výhodné připravit navrhované jídlo pomocí „Bramborové zrazy s mletým masem. Video". Užitečné rady zkušených kuchařů však nebudou zbytečné:
- Brambory, loupané před vařením, se nejlépe vaří v nesolené vodě a později se přidá sůl s pšeničnou moukou.
- Zrazy dopadne krásně, pokud před smažením ponořte tvarovanou hmotu do rozšlehaného vejce a pak do strouhanky. I když je design mírně rozbitý, můžete jej oříznout najednou rukama a dát mu požadovaný tvar.

Bramborové bláznivé s mletým masem

Můžete použít mletou rybu jako náplň pro libové jídlo. Ukázalo se, že není méně chutný a technologie vaření je stejná. Doporučuje se pouze vybrat ryby bez kostí, uvařit v malém množství vody a rozmelnit v mixéru nebo projít mlýnkem na maso. K rybám můžete také přidat cibuli smaženou v rostlinném oleji..
Podívejte se na podobné recepty

» » Bramborové bláznivé s mletým masem. Nejlepší recepty