Solení mléčných hub suchým způsobem rychle a snadno - krok za krokem recept na sklizeň na zimu

suché solení hub

Popis

Suché solení hub - jeden z nejjednodušších způsobů vaření chutných hub. Houby se obvykle solí tímto způsobem ve velkých nádobách, například v kbelících. Je tedy vhodné umístit obrobek pod náklad a sledovat jeho připravenost..

Před podáváním jsou křupavé nasolené mléčné houby často ochuceny octem a olejem a pro chutnost jsou zdobeny zelenou cibulkou a koprem. Takový polotovar se často používá k přípravě houbových salátů a ozdob pro maso.. A pokud jste zkušená hostitelka, pak můžete snadno upéct dort se solenými mléčnými žampiony, které předtím omývaly ingredience ze soli.

Solení mléčných hub doma pomocí tohoto podrobného receptu s fotografií je neuvěřitelně jednoduché a rychlé, zejména pokud budete postupovat podle pokynů. Při použití této technologie vaření můžete také nakládat další houby.. Russula, houby a mnoho dalších hub jsou ideální pro tento druh solení.

Při solení hub suchým způsobem je velmi důležité používat vhodné koření, protože při solení se na jejich základě vytváří solanka.. Používejte pouze koření a byliny, které máte opravdu rádi. Pak budou vaše houby nesrovnatelně chutné..

Pojďme tedy začít vařit!

Ingredience

 • Mléčné houby 2 kg
 • Stolní sůl podle chuti
 • Kopr 5-7 ks.
 • Křen listy 2-3 ks.

Kroky

 1. Chcete-li doma nakládat houby na mléko, musíte je nejprve zásobit. Tyto houby se obvykle nacházejí v borových a březových lesích.. Mléčné houby se však vyskytují také v lesích, v nichž rostou lípy.. Když jsou shromážděné mléčné houby u vás doma, naplňte je velkým množstvím studené vody. V této podobě by houby měly stát dvanáct hodin..

  sběr mléčných hub

 2. Po uplynutí této doby vypusťte vodu z hub a doplňte novou vodu. Důkladně opláchněte mléčné houby a vyčistěte zbývající zbytky lesa. Poté houby znovu opláchněte studenou vodou..

  myjeme houby

 3. Vezměte vhodný kontejner, do kterého budou v budoucnu solené mléčné houby, a zakryjte jeho dno křenovými listy a koprem deštníky se semeny.. Poté naplňte nádobu připravenými houbami a každou vrstvu posypte hrubou solí.

  usnout se solí

 4. Poslední vrstvu houby přikryjeme deštníky a křenovými listy. Poznámka! Zelení by měly mléčné houby zcela zakrývat, jak je znázorněno na obrázku níže.

  kryt štětcem

 5. Připravený obrobek zakryjte plochou deskou a přitlačte jej vhodnou hmotností dolů. V této poloze by houby měly být dvacet pět až třicet dní.. Suché mléčné houby jsou velmi chutné, tvrdé a křupavé.

  solené houby na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Solení mléčných hub suchým způsobem rychle a snadno - krok za krokem recept na sklizeň na zimu