Solené houby recept

Salinování houbovitých hub je typický postup pro jejich přípravu na zimu. Jak jsou houby solené a jaké houby jsou vybírány na to - někdy i zkušení houbaři nevědí. Zde se odpovědi liší. Důležitým faktorem je, že houby nemusí být namočeny při přípravě na solení, na rozdíl od souvisejících hub, hub. Mimochodem, šafránové mléčné čepice mohou být snadno zaměněny s houbami, jako je volushki, ale stále je tu hlavní rozdíl: někteří zase modří na řezu, zatímco jiní ne. Pro solení se doporučují ty houby, které rostou v borových lesích.

Solené houby recept

A než si vyberete konkrétní recept "Solení hub", měli byste si uvědomit, že existují tři hlavní metody solení. Jedná se o expresní metodu (vhodná pro ty, kteří nemají čas čekat nebo opravdu chtějí ochutnat) houbové přípravky), studená metoda (umožňuje vám uložit všechny živiny hub) a horká (nejúspornější). V zásadě jsou všechny tři metody vhodné pro solení šafránových mléčných uzávěrů. A proto je pro každého z nich níže recept.

Solené houby recept

Expresní recept "Solené houby":
Je nejrychlejší a nejlehčí. Jsou vybírány pouze čerstvě vybrané malé mladé houby. Jsou - očištěny a důkladně umyté - umístěny do skleněných nádob v jedné vrstvě, zaklapnuty a posypány solí. Sůl by neměla být ušetřena a posypat ji velkoryse tak, aby téměř úplně pokrývala houby. Když se solný roztok začne objevovat, jeho barva by měla být světle hnědá. Houby budou připraveny ke spotřebě za 1,5-2 hodiny. Tato metoda však není vhodná pro dlouhodobé skladování hub. Je pozoruhodné, že houby mohou být konzumovány doslova hned po vaření a neexistují žádné procesy, jako je zrání a kvašení, které někdy vyžadují hodně času. Nakoupené houby nelze tímto způsobem solit.!

Solené houby recept

Metoda solení za studena:

Tato metoda je běžnější. Je vhodný pro zimní solení a dlouhodobé skladování. Pro solení za studena jsou zapotřebí čerstvé, čisté houby, které se ukládají do sterilizovaného skleněného nebo smaltovaného nádobí bez předběžného oplachování, a posypané solí rychlostí 1,5 šálku hrubé soli na kbelík připravených hub. Houby jsou přikryty talířem nahoře, pod kterým je rozprostřena bavlněná ubrousek a na něj je položena malá váha, aby houby neplavaly. V této poloze se houby nechají kvasit. Houbová ubrousek by měl být měněn každé 3 dny během následujících dvou týdnů. Teplota, při které se obrobek udržuje, by neměla být vyšší než 200 ° C. Po 2 týdnech mohou být houby přeneseny do sklenic pro další skladování a umístěny do chladničky nebo do chladného hrábě, přičemž nádobu pevně uzavírají. Uloženo to solení šafránových mléčných uzávěrů, což trvalo více než dva týdny vaření, možná až dva roky.

Solené houby recept

Horké solení hub:

U této metody to udělá i příliš čisté a větrné houby. Měly by být vytříděny, rozmazlené by měly být odstraněny z celkové hmoty a vybrané by měly být důkladně omyty a rozřezány na velké kusy. Houby „krájené“ se umístí do velkého hrnce, naplní se vodou a umístí se na vařič, aby se vařil. Poté, co se voda vaří, houby se vaří asi 3-5 minut, pravidelně se z nich odstraní pěna.

 Voda je vypuštěna z vařených hub a jsou hozena do cedníku. Vyteklé houby se převedou na pánev a posypou solí. Tato metoda také přidává aromatické koření. Recept na „solné šafránové mléčné čepice“ na zimu je potažen ubrouskem a nahoře je položena zátěž, která je poslána do sklepa nebo do chladničky pro zrání. Teplota v místnosti, ve které houby „dosáhnou“, by neměla být vyšší než 70 ° C a samotné období zrání by mělo být asi 1,5 měsíce.

A neměli byste zapomenout sledovat stav solného roztoku během tohoto období. Barva solanky by měla být hnědá, nikdy černá. Pokud začne ztmavnout, je lepší hodit prázdné! U všech způsobů solení šafránových mléčných uzávěrů může vrchní vrstva hub mírně ztmavnout, takže je lepší ji při ukládání do sklenic odstranit!


Podívejte se na podobné recepty

» » Solené houby recept