Černé solené mléko

Nakládané houby na mléko Černá

Poté, co jsou houby černého mléka shromážděny, musí být vytříděny, otřeny z písku a musí být odříznuty nohy. Nohy by neměly zůstat jen 2-3 cm od čepice. Děje se tak, aby nohy nezasahovaly do stylingu a čepice se nerozpadaly..

Černé solené mléko

Pro pomoc si můžete vzít “Recept s fotografií. Nakládané houby na mléko". Celá sklizeň hub se nalije do připravené nádoby (kbelík, sud, vařit) a naplní se studenou vodou. Houby by měly plavat a namočit po dobu tří až čtyř dnů. Den před solením musí být voda vyměněna dvakrát (ráno a večer) - častěji. Nebuďte vyplašeni, pokud se zdá, že houby zakysané. Ale nemusíte je namočit déle než 4-5 dní. Jakmile voda vyjasní, “Mléko je černé. Solení".

Černé solené mléko

Mléčné houby jsou rozloženy do smaltované misky (pánev nebo kbelík) s víčkem dolů. Pokud nebyly čepice ihned odříznuty, můžete to udělat hned. Houby se pokládají do vrstev a posypou solí. Na 1 kg vlhkých hub potřebujete asi 50 g soli. V případě potřeby můžete přidat koření jako v běžné marinádě: bobkové listy, kopr, rybíz, třešňové nebo dubové listy, křen, nové koření, petržel ... Česnek se nepřidává do hub s černým mlékem. Od něj získají nepříjemný zápach. Ale obecně, “Mléko je černé. Solení. Recepty»Vařené bez koření pro dosažení čisté chuti.

Když byla položena poslední vrstva hub a solí, jsou pokryty talířem nebo malým víčkem a stlačeny dolů. Kapalina by se měla brzy objevit nad povrchem desky. Celá konstrukce je odstraněna na vhodné místo (na balkoně, v suterénu atd.) A ponechána zde po dobu 35-40 dní. Během této doby nemusíte do hub ničím přidávat a neměli byste je míchat. Je však nezbytné sledovat hladinu solného roztoku - nemělo by se vypařovat, jinak houby zčerná.

Černé solené mléko

Po 40 dnech (nebo možná později) se nádoba vyjme a houby se přenesou do sklenic nebo jiného nádobí pro další skladování v chladu. Mohou být dokonce ponecháni pod střechou. Houba z černého mléka "Solení na zimu" měli byste získat bohatou třešňovou barvu. Ale bez solanky houby rychle ztmavnou a zatímco se z nich vyřízne salát, stanou se téměř černými. K jídlu je třeba mléčné houby namočit do vody ze solanky nebo je pouze umýt. Mléčné houby jsou plněné rostlinným olejem nebo zakysanou smetanou.


Podívejte se na podobné recepty

» » Černé solené mléko