Sklizeň hub na zimu

Rrecepty na sklizeň hub na zimu, tak rozmanité jako houby samotné. Nejběžnějšími typy polotovarů mezi zadavateli jsou sušení, zmrazování, moření a moření na houby. Ale bez ohledu na to, jak jsou houby připravovány, je vždy chutná, výživná a hodná.

Král hub je rozhodně hříbky, příprava na zimu s ním v jakékoli formě se určitě stane hodnou ozdobou jakéhokoli slavnostního stolu a potěší vaše hosty.

bílá houba v lese

Proto zkuste vařit chutné houby na zimu, k tomu můžete použít náš recept uvedený níže.

Zpříprava hříbky na zimu, moření - recept

Povinné složky:

Pro 10 kg čerstvých hub: 1,5 litru vody, 400 g stolní soli, 3 g kyseliny citrónové nebo vinné, bobkový list, skořice, hřebíček, koření a jiná koření, 100 ml jedlé octové esence.

Houby Porcini by měly být tříděny, tříděny podle velikosti, velké rozřezány na několik kusů a několikrát důkladně opláchnuty pod tekoucí studenou vodou.

Poté připravené houby vložte do smaltované nádoby, přidejte vodu, sůl, kyselinu citrónovou nebo vinnou, kořte tam a vařte na mírném ohni, pravidelně odstraňujte pěnu, dokud se houby nezačnou usazovat až na dno a vývar se stane průhledným. Na konci vaření je třeba do vývaru s houbami přidat esenční esenci a vše důkladně promíchat.

nakládané houby

Horké hotové houby se společně s vývarem nalijí do připravených čistých suchých sterilizovaných nádob, přikryjí se víky a odešlou ke sterilizaci. Sterilizujte 0,5 l sklenice - 25 minut, 1 litr - 35 minut.


Na konci sterilizace plechovky rychle stočte a ochlaďte. Uložte takový obrobek jako pepřové lecho, doporučeno na chladném suchém místě.


Podívejte se na podobné recepty

» » Sklizeň hub na zimu