Vlastnosti zelí moření na zimu

Zelí na moření na zimu má svá vlastní tajemství. Pokud je neznáte, můžete si uvařit nepříliš chutný přípravek, který nikdo nechce jíst ... Pokud se nechcete dostat do takové situace, rychle si napište doporučení.

Vlastnosti zelí moření na zimu

1. K moření použijte odrůdy zelí s pozdním nebo středním zpožděním. Vyberte si husté hlavy zelí s pevnými, hustými listy. K přípravě nepoužívejte hlávkové zelí se zmrzlými, peckami nebo shnilými listy.
2. Nejlepší kontejnery na moření zelí jsou dřevěné sudy. Pokud je nemáte po ruce, můžete použít smaltovanou misku nebo skleněné nádoby..
Recepty na moření zelí na zimu.

Na dno misky položte pár listů zelí, větviček kopru a listů rybízu. Opláchněte zelí, odstraňte stonek, horní listy. Umyjte mrkev, oloupejte, nakrájejte na tenké nudle a nakrájejte zelí. Standardní poměry používané k moření zelí: 100 gramů mrkve, 10 gramů soli, kilogram zelí.

Vlastnosti zelí moření na zimu

Připravenou hmotu vložte do připravené nádoby a pevně ji stlačte. Zakryjte nádobu čistým listem zelí, zakryjte gázou, dejte pod nátlak, nechte ji několik dní při teplotě vychladnout. Je lepší vložit fermentační nádobu okamžitě do nádrže, protože v tomto procesu se uvolní šťáva. Kromě toho se ze zelí uvolní plyn a pěna. Množství pěny se zpočátku zvýší, ale pak bude stále méně. Pěna musí být odstraněna. Pokud pěna přestane vystupovat, je zelí připraveno!
Aby se odstranily uvolněné plyny, musí být zelí propíchnuto několikrát (jednou nebo dvakrát denně) do plné hloubky a po celé ploše. Pokud tak neučiníte, ukáže se, že obrobek je hořký.. Kysané zelí na zimu připraven!

Vlastnosti zelí moření na zimu

Metody moření zelí.
Nelze sekat zelí, ale fermentovat celé hlavy zelí. Za tímto účelem nakrájejte pařez, naplňte jej solankou (pár polévkových lžic soli na litr vody). Místo vody můžete použít také řepnou šťávu. Zelí může být nakrájeno na čtvrtiny a střídáno v pánvi se strouhaným zelím. Zelí se ukáže jako velmi chutné, pokud jej fermentujete jablky nebo plody - brusinkami a brusinkami. Jablka musí být nakrájena na čtvrtiny a pak střídána se zelím. Můžete si přečíst více o zelí s mrkví tady.
Zkuste také instantní zelí.
Místo mrkve si můžete vzít dýně nebo přidat nastrouhanou řepu. Při kvašení používejte různá koření - kmín, koření, křen, bobkový list.
Podívejte se na podobné recepty

» » Vlastnosti zelí moření na zimu