Kysané zelí

Každá hostitelka má vaše tajemství, díky kterému se její zelí v chuti zásadně liší od zelí jejího souseda. Tento jasný zástupce národní ruské kuchyně se nyní stal vynikajícím předkrmem a důležitou složkou polévky a salátu. Kromě toho se lívance dokonce pečou z zelí..

Obvykle kvasí v říjnu až listopadu. Pro začátek musíte vzít zelí pozdních odrůd a samozřejmě dobré kvality. To není těžké určit. Hlava zelí by měla být při řezu silná, bílá. Kvalitní zelí je sladké a křupavé. Ideální je samozřejmě, pokud se hlávkové zelí pro kyselou zeleninu pěstují vlastníma rukama na osobním pozemku. Pokud si koupíte zelí na trzích, pečlivě prostudujte nabízený produkt. Neváhejte a požádejte prodejce, aby odřízl hlávkové zelí nebo odtrhl list pro vzorek. Kvalita zelí závisí na kvalitě čerstvého zelí..

Zelí - recept s fotografií.

Tak pojďme
- 2 kg čerstvého zelí-
- 2 syrové mrkve-

- 3 polévkové lžíce soli-
- jedna a půl polévkové lžíce cukru-
- malá hrst kmínu-
- 0,5 l vody.

Čistíme hlavy zelí ze starých a tmavých listů. Řez na polovinu a můj. Skartování. Tento proces je pracný, pokud se provádí ručně. Nyní můžete najít vhodné rošty na zelí. Nakrájené zelí přeneste do velkého kontejneru. Může to být smaltovaná pánev, pánev nebo dokonce kbelík..
Přidejte k ní mrkev nastrouhanou na hrubém struhadle. Míchat.


zelí recept
Nalijte do rukou sůl, cukr, kmín a vše zbruste. Je důležité zcela smetat celé zelí v této směsi. Pak jsme ji pevně vložili do smaltovaného kbelíku nebo do dřevěného sudu. Pro předkrm nejen zelí, ale i jinou zeleninu, je dobré používat pokrmy z přírodních materiálů. Pokud ne, smalt udělá. Hlavní věc je zajistit, aby v něm nebyly žádné trhliny..


jak vařit zelí
Pak připravíme solanku, kterou naplníme zelí. Zředíme 1 polévkovou lžíci soli a půl polévkové lžíce cukru v 0,5 litru chlazené vařené vody. Když nalijete solanku, musíte zelí trochu promíchat, pokud se ukáže. Nechte kvasit asi dva týdny. Po této době budete mít chutné, šťavnaté, křupavé zelí. Existují recepty, kde se přidávají brusinky. Pokud se vám líbí tento bobule, můžete jej vložit do zelí po kvásku, přímo na talíř. Jíst a léčit své hosty! Dobrou chuť!


zelí recept
Podívejte se na podobné recepty