Popis odrůd hroznů s fotografiemi. Výběr správného. Tipy od nejlepších zahradníků!

Popis odrůd révy vám pomůže zjistit, jaký druh této rostliny dáváte přednost pěstování v chalupě. Připravili jsme pro vás seznam nejchutnějších, ale také odolných, mrazuvzdorných odrůd..

Popis odrůd hroznů s fotografiemi

Černé hrozny - popis odrůd, fotografie

Tmavé odrůdy této rostliny se liší od světlých od přítomnosti genu zodpovědného za produkci antokyanů - on a "odpovědný" pro barvení. Tmavé trsy jsou dodavateli antioxidantů, pomáhají bojovat proti rakovině, cukrovce, kardiovaskulárním onemocněním a neurologickým problémům. Pojďme zjistit, které odrůdy jsou považovány za nejužitečnější..

Popis odrůd hroznů s fotografiemi

Odrůda hroznů s fotografií a popisem "Černý prst" ("Černý prst")

"Černý prst" zaujímá jedno z nejvyšších míst v seznamu nejlepších díky své vynikající chuti, vysokému výnosu a absenci problémů s dopravou. Bobule "Černý prst" mají nápadný protáhlý tvar, jsou velké a masité, barva kůže je tmavě modrá. Bezsemenné hrozny - ideální pro servírování.

Odrůdovou vlastnost lze označit jako velmi velké hrozny, v produktivním roce může hmotnost hroznů přesáhnout 2 kg. Zároveň si uvědomujeme, že výnos je stabilní, zrání bude trvat 120–130 dní. Křoví "Černý prst" vysoké, bisexuální květy.

Popis odrůd hroznů s fotografiemi

"Potěšení je černé"

Tato odrůda stolu se vyznačuje mírně podlouhlými nebo velkými velkými plody, které jsou sladké chuti, masité. Hrozen je hustý, velký, má válcový tvar.

Odrůdy keřů "Potěšení je černé" silný a vysoký, již ve druhém roce života přinášejí dobrou úrodu (obecně je výnos poměrně vysoký). Vezměte prosím na vědomí, že rostlina vyžaduje opylovače - pouze keře květiny na keřích. Zrání bude trvat 125 dní, tzn. v polovině září můžete sklízet.

Zásluhy "Potěšení je černé" lze nazvat příjemnou chutí, trvale vysoké výnosy, odolnost vůči plísním, mrazuvzdornost (keře je třeba na zimu zakrýt). Mezi nevýhody však patří náchylnost k šedé hnilobě, potřeba velké slunné plochy pro vinici.

Popis odrůd hroznů s fotografiemi

Odrůda hroznů s fotografií a popisem "Podzimní černá"

Pokud jste novým vinařstvím, pak přesně "Podzimní černá" se může stát vaším "panel", protože je otužilý, nenáročný, zřídka postižený nemocemi, snadno se formuje. Intenzivní keře mají bisexuální květy, na každém výhonu se tvoří 3 velké shluky. Husté a velké kuželové trsy se dobře skladují - vydrží 5 měsíců v lednici.

Hrozny jsou tmavě fialové nebo černé, velké bobule ve tvaru vejce mají "marmeláda" buničina, chutná sladce, "ostřílený" osvěžující kyselost. Na kůži hroznů je vždy voskový bělavý květ..

"Podzimní černá" nebojí se nemocí, ale je citlivý na prudký pokles teploty. Odrůda toleruje pokles teploty na -20 stupňů, ale vyžaduje povinné krytí na zimu. Během sucha je třeba pravidelně zalévat..

Budete mít zájem a dozvíte se o nich podrobně odrůdy pepře.

Kishmish hrozny - popis odrůd, fotografie, recenze

Rozmanitost rozinek je známa již dlouhou dobu, zdá se, že její progenitor se stal přirozenou mutací, a poté byl její výsledek fixován vegetativní propagací (propagovanou stopkami). Později se rozinky chovaly, což vedlo ke vzniku odrůd s nedostatečně vyvinutými semeny..

Popis odrůd hroznů s fotografiemi

"Zářící kishmish"

Vysoce výnosná a kvalitní odrůda. Keře jsou střední a vysoké, bobule střední nebo velké, protáhlé, jasně růžové. Hrozny mají pevnou dužninu a muškátový oříšek. Chuť je harmonická, má jemnou muškátovou příchuť. Délka parta může být až 40 cm.

Doba zrání 125–130 dní, "Zářící kishmish" má určité požadavky na péči, není příliš odolný vůči šedé hnilobě, plísním. Když ale zraje, snadno snáší transport a skladování.

Nevýhodou může být tzv. Lámání větví kvůli příliš bohaté sklizni (nezapomeňte poskytnout podporu větvím, upravit počet výhonků), odrůda také není mrazuvzdorná, dává přednost prostoru.

Popis odrůd hroznů s fotografiemi

"Kishmish 342 Maďarština"

Raná odrůda vás potěší nesrovnatelnou chutí, protože masitá a šťavnatá dřeň má jemnou muškátovou příchuť. Po zrání může parta stále viset na keři po dobu 2 měsíců. Svazky samy o sobě budou střední nebo velké, s hmotností 300–500 g. Hmotnost jednotlivého hroznu je 2-3,5 g, tvar je vejčitý, barva je zlatá zelená.

Doba zrání bude 110-115 dní, výtěžek je vysoký. Mezi výhody maďarských rozinek patří odolnost proti mrazu, zvýšená odolnost proti houbovým chorobám, dobrá přenositelnost, schopnost růstu v regionech, které nejsou pro vinařství tradiční. Děti tyto hrozny milují kvůli nedostatku semen a tenkých kůží..

Nevýhody odrůdy - středně velká parta, může obsahovat semena a rudimenty, pokud je přeexponována na keřech, ztrácí své komerční vlastnosti..

Popis odrůd hroznů s fotografiemi

"Rusball se zlepšil"

Vysoce výnosná a velmi raná odrůda (doba zrání 105 až 110 dní). Charakteristické rysy: velké keře, bisexuální květy, velké shluky (do hmotnosti 1,5 kg), kuželovitý tvar střední hustoty. Oválné bílé bobule jsou světle hnědé "opálení" na slunci. Hrozny mají střední tloušťku kůže, pevnou dužinu a harmonickou chuť. Sklizeň "Rusball se zlepšil" přináší ve druhém roce.

Výhody: dobrá přepravitelnost, schopnost růstu v oblastech nevhodných pro vinařství, zvýšená odolnost proti plísním a šedé hnilobě, neukládají vysoké požadavky na výsadbu.

nevýhody "Rusball se zlepšil": může obsahovat základy, vyžaduje přidělování, při velké sklizni mohou být poškozeny keře.

Bude se vám líbit a Hroznová marmeláda Isabella.

Popis odrůd hroznů s fotografiemi

Hrozny - popis odrůdy: foto, recenze o "Kishmish Jupiter"

"Kishmish Jupiter" - v důsledku americké selekce rostou středně velké keře střední a velké shluky (200–500 g) válcovitého kónického tvaru mírného uvolnění (je povoleno malé množství základů).

Hrozny jsou poměrně velké (4-7 g), mají oválný tvar, barvu tmavě růžovou až červenou, po plném zrání bobule tmavě modrou. Mají masitou šťavnatou dužinu s příjemnou muškátovou chutí. Tenká silná pokožka je odolná vůči praskání. Kyslost 5-7 g / l, cukr 21%.

Výhody: stabilní a vysoký výnos, odolnost proti praskání, není poškozena vosami, vynikající odolnost proti mrazu (v zimě není nutný přístřešek), nenáročnost.

Nevýhody: malé hrozny.

Popis odrůd hroznů s fotografiemi

"Černé rozinky"

Historie pěstování černých rozinek sahá mnoho století. Rostlina nepotřebuje opylovače - má bisexuální květy, má časné až střední zrání (130 dní).

Shluky jsou velké, těžké, válcovitého tvaru. Protáhlé bobule jsou ve spodní části mírně zploštělé, natřené velmi tmavou barvou. Buničina je pevná a sladká, tenká pokožka má lehký voskový povlak.

Výhody: nebojí se mírných mrazů (vyžaduje zimní úkryt), v bobulích nejsou žádná semena.

Nevýhody: sběr by měl být proveden neprodleně, protože hrozny rychle ztrácejí svou prezentaci na keřech, výsadba vyžaduje slunnou plochu chráněnou před průvanem, neexistuje rezistence vůči plísním.

Naučte se vařit italská rajčata sušená na slunci.

Popis odrůd hroznů s fotografiemi

Proměna hroznů - popis odrůdy

Hybridní forma "Proměna" byl vyšlechtěn v roce 2004 na farmě V.N.Krainov, v dalších letech tato odrůda dobyla země SNS.

Zrání podmínek "Proměna" tvoří 110-115 dní po pupenu, velmi často se na rostlině tvoří nevlastní děti, které přinášejí opětnou sklizeň.

"Proměna" má velké shluky (průměrná hmotnost 700 - 1500 g) kónického tvaru průměrné hustoty.

Hroznový - "dámský prst", protáhlý a velký, hmotnost asi 15 g. Růžové bobule (skvrny nenastanou okamžitě, zelené hrozny si můžete koupit mírně narůžovělou barvou). Odrůda je bez problémů opylovaná, prakticky neexistují hrášky bobule, bez problémů toleruje vysokou vlhkost. Hrozny harmonické klasické chuti, bez zvláštností. Při jídle není kůže prakticky cítit. Takový "dámské prsty" dokonale přilne ke stopkám a poskytuje vynikající přepravitelnost.

Keře mají velkou vitalitu, dobré zrání vinné révy. Odolnost vůči nemocem je průměrná, odborníci doporučují preventivní léčbu léky.

Mírná zima "Proměna" schopný nosit bez přístřeší, snáší mrazy až do -21 stupňů.

Zjistěte podrobně a asi výsadba malinového stromu.

Popis odrůd hroznů s fotografiemi

Růžové hrozny - popis odrůdy "Růžové perly"

Mrazuvzdorný a všestranný - to jsou charakteristické rysy „Perla růžová“, pyšní se také časným zráním (nepřesahuje 115 dní).

Hrozny nelze nazvat velkými - jejich hmotnost nepřesahuje 500 g, mají kónický tvar. Světle růžové bobule jsou zaoblené, středně velké listy se 3 laloky. Jeden keř má v průměru výnos 7 kg. Mezi výhody „Pink Pearl“ patří vysoká odolnost proti škůdcům a houbovým chorobám. Takové hrozny lze konzumovat čerstvé i použité k výrobě vína a rozinek. Zkuste také vařit a Isabella jam.

Popis odrůd hroznů s fotografiemi

"Marquette"

Tato novinka amerického výběru je právem považována za neuvěřitelně slibnou, protože „Marquette“ nejen zlepšila chuťové vlastnosti, ale také zvýšila mrazuvzdornost, odolnost vůči nejnebezpečnějším chorobám plodin. Odkazuje na technické odrůdy, tj. ty, které se používají při výrobě vína.

"Marquette" se vyznačuje středně dlouhým zráním (120 dní), trsy jsou válcovité, středně velké bobule jsou tmavě modré nebo téměř černé. Listy jsou nejčastěji tříprsté, s malými zuby na okrajích. Liší se ve vysokém výnosu - od 1 sq. m vinice může být sklizeno 100 kg.

Ujistěte se, že "usadit" jednu z výše uvedených odrůd ve vaší chalupě, a to vás potěší bohatou sklizní a vynikající chuť bobulí.


Podívejte se na podobné recepty

» » Popis odrůd hroznů s fotografiemi. Výběr správného. Tipy od nejlepších zahradníků!