Olivierový salát

Salát "Olivierový salát" - jedná se o neuvěřitelně populární salát nejen na území všech bývalých zemí Sovětského svazu, ale také v zahraničí. Toto jídlo je spojeno s ruskou kuchyní. Na stránkách webu "Povarenok.ru" najdete celou řadu receptů, které vám umožní zprostředkovat jedinečnou chuť tohoto úžasného jídla různými způsoby.

Salát

Salát "Olivierový salát" stal se známý od konce devatenáctého století. Dnes se toto jídlo stalo nedílnou součástí novoroční hostiny. Každá hospodyňka, která připravuje saláty na Nový rok, bude tento konkrétní salát určitě zahrnout do novoročního menu.

Tento salát vděčí za svůj název šéfkuchaři, který ho připravil v oblíbené restauraci, kde se podávala francouzská kuchyně, protože v té době byla móda pro všechno francouzské..

V jižní provincii Francie, v Provence, kdysi žila Olivierova dynastie, jejíž členové se velmi dlouho zabývali vařením. V té době však bylo vaření velmi populární a mnoho rodin to udělalo jen to. Rodina měla tři bratry a nejmladší z nich odešli do Moskvy, protože tehdy byli často zvaní kuchaři z Francie, což bylo považováno za velmi módní. Tehdy se objevil salát "Olivierový salát": Francouzský kuchař vytvořil toto jídlo s ohledem na přání místních návštěvníků. Zpočátku se však jídlo podávalo jinak a teprve poté se šéfkuchař rozhodl smíchat všechny ingredience, protože to původně udělali hosté restaurace..

Salát

Dnes je v moderním světě velké množství receptů na přípravu salátu "Olivierový salát": Mnoho ingrediencí je nahrazeno, což pokaždé vytváří v konečné misce radikálně novou chuť. Můžete vařit velmi exotické možnosti, nebo můžete přebývat na tradiční: jako tomu bylo téměř před dvěma stoletími. Salát "Olivierový salát" může být velmi nízkokalorická: v tomto případě můžete nahradit majonézu lehčí verzí, přírodní jogurt je zde optimální. Do této misky se velmi často přidávají různá ovoce, která dodávají překvapivě originální chuť. Na salát "Olivierový salát" Ukázalo se, že je ještě neobvyklejší, můžete použít různé koření a koření, které určitě splní jejich okamžité úkoly.

Salát

Ať už recept na salát "Olivierový salát" jste si nevybrali, určitě dostanete neuvěřitelně chutné jídlo, které se u vás u stolu stane velmi populární: ať už se jedná o slavnostní hostinu nebo o obyčejnou večeři s vaší rodinou. Nádherná prezentace jídla a jeho design zajistí, že vaše jídlo bude ještě živější a nezapomenutelnější!


Podívejte se na podobné recepty

» » Olivierový salát