Odrůdy černého kaviáru

Gurmáni, kteří vědí, jaké chutě a druhy kaviáru existují, mohou určitě říci druh od druhého. Pokud se chcete dozvědět, jak se učit a rozlišovat mezi druhy černého kaviáru, které se vyrábějí v naší zemi, podívejte se na tento článek..

Odrůdy černého kaviáru

Užitečné informace o černém kaviáru

Naši krajané tento produkt dlouho milovali. Byl popsán v mnoha dílech, maloval na obrázcích. Mnoho lidí je šokováno užitečnými vlastnostmi tohoto produktu, bez ohledu na to, jaký druh kaviáru je. Na novoroční stůl se nejčastěji objevuje nejen červený, ale také legendární černý kaviár. Jakýkoli příjem vysoce postavených funkcionářů se neobejde bez této pochoutky. Ale který kaviár je lepší. Chovatelé ryb rozlišují několik odrůd tohoto produktu v závislosti na druhu ryb, ze kterých se získávají:

  • beluga,
  • jeseter;
  • hvězdný jeseter.

Vzhled můžete také určit, který kaviár je před vámi. Díky různým metodám zpracování získáme:

  • zrnitý (každé vejce je odděleno od ostatních);
  • lisované (připomínající strouhané pyré);
  • yastik (zpracováno bez odstranění filmu, ve kterém je kaviár umístěn). 

Odrůdy černého kaviáru

Druhy černého kaviáru

Abyste pochopili, proč je černý kaviár tak drahý, musíte zjistit podrobněji, jaké typy kaviáru jsou:

  • Kaviár Beluga. Je to jeden z nejchutnějších a nejdražších druhů. Velikost vajec je asi 2-2,5 mm, tmavě šedá nebo stříbrná. Neměl by být umístěn v blízkosti jiných produktů, protože je rychle nasycen cizími pachy;
  • Jeseter kaviár s hvězdičkou je levnější typ s menšími vejci. Je obvykle tmavě šedá, méně často černá a má příjemnější jemnou chuť. Tento kaviár má velmi vysoký obsah kalorií a obsahuje hodně bílkovin. Nejčastěji se nakupuje pro sendviče nebo horké palačinky;
  • Jeseter kaviár se vyznačuje bohatou rybí vůní. Velikost vajec je asi 1-1,5 mm a odstín je nažloutlý nebo nahnědlý. Liší se od ostatních v intenzivnější vůni moře a řas..

Když znáte hlavní druhy kaviáru, můžete si vybrat nejvhodnější variantu pro sebe. Je však třeba poznamenat, že se výrazně liší od ostatních. "zlatý kaviár". Získává se z albino beluga. Má nejen příjemnou barvu, ale také jemnou ořechovou chuť. Tento produkt se obvykle získává z ryb, které žily asi sto let. To není jen nejdražší kaviár, ale také nejchutnější ze všech typů kaviáru těženého v naší zemi..

Odrůdy černého kaviáru

Podle odborníků může jedna ryba stát asi 25 tisíc konvenčních jednotek. Vynikající chuť si mohou užít pouze opravdoví gurmáni, kteří jsou připraveni vysolit tak působivé množství za jednu unci..


Podívejte se na podobné recepty

» » Odrůdy černého kaviáru