Kompas černého rybízu na zimu - jednoduchý postupný recept na vaření na 3 litrové nádoby

kompot z černého rybízu

Popis

Černý rybíz kompot na zimu se stane vaší alternativou ke všem syntetickým syceným nápojům. Domácí kompot můžete samozřejmě vařit nejen z rybízu, ale v tomto jednoduchém postupném receptu s fotografií si povíme o těchto zralých a šťavnatých bobulích.. Málokdo ví, ale je to rybíz, který obsahuje nejrozsáhlejší seznam vitamínů, obsahuje také hodně draslíku, železa a fosforu.. Všechny tyto stopové prvky jsou prostě nezbytné pro rostoucí tělo, ale také posilují a podporují imunitní systém.. Nebude obtížné vštípit dětem zvyk pití kompotů namísto nápojů v obchodech, zejména pokud víte, jak je správně vařit a chutnat.

Co jiného je černý rybíz tak užitečný?? Odvar listů a plodů této rostliny se používá k čištění krve, zvýšení chuti k jídlu, zlepšení metabolismu a snížení hladiny cukru v krvi při cukrovce. Toto je jen malý a nejoblíbenější seznam způsobů použití bobule rybízu. Nemyslete si, že se tato rostlina používá pouze v lidových léčivých recepturách rybíz se často používá také v moderní medicíně a kosmetologii. Nyní, když jste přesvědčeni o užitečnosti těchto bobulí, můžete začít připravovat velmi bohatou chuť a aromatický kompot na 3 litrovou nádobu černého rybízu na zimu doma.

Ingredience

 • Černý rybíz 150 g
 • Granulovaný cukr 80 g
 • Voda 750 - 800 ml

Kroky

 1. Nepotřebujeme příliš mnoho přísad k vytvoření domácího rybízu z bobule.. Nejlepší je jít sbírat bobule v oblasti vzdálené od velkých měst, kde smog z podniků ještě neměl čas zasahovat do přirozenosti a užitečnosti rostlin a stromů..

  připravit ingredience

 2. Nasypaný rybíz nalijte do cedníku a dejte jej pod tekoucí vodu, čímž omyjte všechny bobule. Po cestě odstraníme veškeré zbytky zahrady z cedníku, jako jsou suché větvičky a listy, nezapomeňte vybrat pouze zralé a nezkažené bobule. Po umytí nechte rybíz zaschnout.

  moje bobule

 3. Zatímco bobule vyschne, vytvořme sirup. Nalijte předepsaný objem čisté studené vody do malého hrnce, přidejte do něj granulovaný cukr, vše důkladně promíchejte a zapálte.

  připravuje sirup

 4. Tekutinu v kastrole přiveďte k varu, poté lze mírně snížit teplo. Sirup na vaření 2-3 minuty, občasné míchání.

  přivést k varu

 5. V této fázi připravíme skleněné nádoby sterilizací párou po dobu 5-10 minut spolu s víčky.

  sterilizovat plechovky

 6. Zaspíme ve vroucí vodě, kterou jsme dříve připravili, bobule černého rybízu, kompot vaříme na mírném ohni další 2 minuty.

  zaspávejte bobule

 7. Není nutné znovu vařit kompot, jinak ztratí část své přirozené chuti a prospěšných stopových prvků. Nalijte horký kompot s ovocem do připravených nádob, okamžitě je sbalte pomocí speciálního klíče. Otočte obrobek vzhůru nohama, zakryjte ho přikrývkou a nechte jej v této podobě, dokud zcela nevychladne. Kompas černého rybízu na zimu podle nejjednoduššího receptu bez sterilizace je připraven.

  kompot bobule rybízu na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Kompas černého rybízu na zimu - jednoduchý postupný recept na vaření na 3 litrové nádoby