Broskve ve vlastní šťávě. Recept na zimu

Dalším způsobem, jak konzervovat broskve, je kompot. Ale také zde existuje několik možností. Broskvový kompot může být srolována ve vlastní šťávě, v koření, s přídavkem jiného ovoce (druh rozmanité kompot na zimu), v cukrovém sirupu atd..

Broskve ve vlastní šťávě. Recept na zimu

Uvažujme první metodu konzervování kompotu v sirupu. To vyžaduje následující složky:

  1. 0,7 - 1 kg broskví;
  2. 230 - 250 ml vody;
  3. 100 g granulovaného cukru.

Recept "broskvový kompot" začíná mytím ovoce. Pak jsou rozřezány na polovinu..

Připravuje se nádobí (sklenice s objemem 1-3 litrů).

Poloviny broskví se ukládají do připravené nádoby (pokud je to však žádoucí, lze je dát do celku). Cukr se nalije na povrch a voda se nalije pod krk. Sklenice se stočí s víčky a umístí se do velkého hrnce, aby se sterilizovaly ve vroucí vodě po dobu 5-7 minut. Poté jsou vyjmuty, otočeny vzhůru nohama a ponechány vychladnout (nelze je zabalit).

Broskve ve vlastní šťávě. Recept na zimu

Další zajímavý recept ze série „Příprava na zimu. Kompoty„Je kulinářský recept abcházské kuchyně„ Broskve s hrozny “. Nápoj je úžasný. Hrozny dokonale zředí chuť broskví a doplní je pikantními tóny. K přípravě tohoto kompotu potřebujete:

  1. 0,5 kg broskví;
  2. 100 g hroznů;
  3. 2 litry vody;
  4. 150 g granulovaného cukru.

Broskve ve vlastní šťávě. Recept na zimu

Broskve jsou umyté, pokud je to možné, loupané. Velké plody se nakrájejí na polovinu a semena se odstraní. Malé lze složit celé. Broskve se umístí do sterilizovaných nádob, přidají se umyté a tříděné hrozny. Naplněné nádoby se naplní sirupem, přikryjí víky a nechají se vyluhovat po dobu jednoho dne. O den později se sirup vypustí, znovu vaří a znovu nalije do ovoce. Nyní lze plechovky srolovat a kompot lze vyjmout před zimou.

Po přípravě těchto receptů se musíte určitě zavřít a broskve ve vlastní šťávě. Bez nich budou zimní přípravy neúplné..


Podívejte se na podobné recepty

» » Broskve ve vlastní šťávě. Recept na zimu