Čekanka kvas doma

Chuť a vůně sudového kvasu je známá mnoha znalcům tohoto nápoje. Ale kde můžeme získat osvěžující kvas v naší době? Je to tak jednoduché! Můžete to uvařit sami. Tento úžasný čekankový kvas má úžasnou chuť a osvěžující sílu! Tento úžasný nápoj se dá snadno vyrobit doma. Vytvoření kvasu čekanky bude trvat jen několik minut. Pikantnost a měkkost v každém doušku se projeví okamžitě. Je nemožné se odtrhnout od domácího kvasu!

čekanka kvas

Seznam součástí

  • pitná voda - 5 litrů
  • řepný cukr - 350–400 gramů
  • instantní čekanka - 2 polévkové lžíce
  • kyselina citronová - 1 lžička
  • suché rychle působící droždí - 11 gramů
  • máta peprná tinktura - 1 lžička
  • listy máty - podle chuti.
přísady pro čekanku kvas

Krok za krokem vaření kvasu

Připravte si hrnec s kapacitou pěti litrů vody. Naplňte nádobu kapalinou.

výroba kvasu z čekanky

Změřte správné množství cukru. Nalijte to do vody. Stojí za zmínku, že hmotnost cukru lze regulovat na základě osobních preferencí chuti..

výroba kvasu z čekanky

Připravte si čekanku předem. Volba tohoto produktu v zásadě není důležitá. Hlavní věc je, že neexistují žádné příchutě. Jednoduše to může změnit chuť kvasu. Přidejte do hrnce čekanku.

přidat čekanku do kvasu

Ihned přidejte kyselinu citronovou.

přidat kyselinu citronovou

Poté nalijte tinkturu máty peprné do nádoby. Můžete si ji koupit v jakékoli lékárně. Tato složka výrazně zlepší chuť nápoje. Vše dobře promíchejte. Kvas je nutné uvést do varu. Jakmile se kapalina vaří, vyjměte pánev ze sporáku. Ochlaďte kvas na 35 stupňů. Můžete počkat, až kvas přirozeně vychladne, nebo dát pánev do misky studené vody. Druhá možnost urychlí proces.

máta peprná tinkturanalít do tinkturyjak vyrobit kvas z čekanky

Nalijte kvasnice do hrnce s teplým kvasem. Vše rychle promíchejte. Nalijte připravený kvas do plastových lahví. Kromě toho byste měli do každé láhve vložit lístky máty, aby kvas byl silnější. Tím se zvýší počet bublin v nápoji a kvalita kvasu bude blízká kvalitě průvanu.

přidejte kvas do kvasu čekanka kvaslístky máty v kvasu

Vložte lahvový nápoj do chladničky. Nejlepší je pít kvas chlazený. Dobrou chuť!

čekanka kvas doma
Podívejte se na podobné recepty

» » Čekanka kvas doma