Březová šťáva s pomerančem - recept na zimu doma

Březová šťáva

Popis

Březová míza na zimu je oblíbeným nápojem mnoha. Někteří lidé to kupují a někdo podle tradice brzy na jaře začne sklízet březovou mízu, protože je tak jednoduché vyrobit takový přírodní nápoj doma. Abychom si sami připravili zdravou domácí šťávu, připravili jsme pro vás recept na fotografie s pokyny krok za krokem.

Výhoda březové mízy spočívá v chemických prvcích, které obsahuje. Jsou to draslík, vápník a hořčík, díky nimž se obnovuje a posiluje systém lidského srdce. Takový nápoj je bohatý na velké množství biologických enzymů, které jsou jednoduše nezbytné ke zvýšení účinnosti imunitního systému.. Březová míza je také užitečná v tom, že obsahuje taniny, které dodávají nápoji antiseptické vlastnosti. A to není celý seznam užitečných vlastností tohoto nápoje..

Březovou mízu můžete svinovat nejen v létě, ale i v zimě. Pro zvýšení trvanlivosti domácího nápoje je třeba dodržovat velmi důležité pravidlo - březovou mízu musíte svinovat oranžově pouze ve sterilizovaných nádobách, obrobek lze uložit do zimy. Tento domácí nápoj opravdu potěší děti i dospělé díky své neobvyklé chuti..

Recept na výrobu březové mízy na zimu je podrobně popsán níže, takže ji konečně začneme sklízet..

Ingredience

 • Orange 2 ks.
 • Cukr 1/2 kg
 • Kyselina citronová 1 lžíce l.
 • Březová míza 10 l

Kroky

 1. Nasbíranou březovou mízu nalijte do hluboké nádoby a pošlete ji přes malý oheň. Zatímco je kapalina vroucí, je nutné periodicky odstraňovat postupně se objevující pěnu.

  vařit šťávu

 2. Během toho připravíme třílitrové nádoby a víčka.. Myjeme je a sterilizujeme je čisté.. Poté do každé nádoby vložte 2 oranžové kruhy.

  naplňte banky

 3. Když bříza začne vařit, přidejte granulovaný cukr a kyselinu citronovou. Míchejte, dokud se cukr úplně nerozpustí, a vyjměte ze sporáku. Naplňte již zpracované sklenice připravenou březovou mízou a srolovejte je víky. Poté je přeneseme na určité místo pro polotovary, dokud zcela nevychladnou. Nezapomeňte víčka položit dolů a zakrýt je silným hadříkem. A poslední - když se březová míza s pomerančem zcela ochladila, přesuneme ji do sklepa nebo spíž až do zimy.

  domácí šťáva na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Březová šťáva s pomerančem - recept na zimu doma