Semeno hroznů na zimu: džem a kompot. Nejlepší recepty na zimu

Výhody hroznových bobulí jsou již dávno známy, když se z nich naučili vyrábět úžasná vína, lahodné rozinky atd. Hrozny jsou cenné pro jejich výraznou chuť i pro nejbohatší sadu mikroelementů. Voňavé, šťavnaté hrozny se semeny na zimu neztrácí svou popularitu. Kromě nápojů a sušeného ovoce se z nich naučili připravovat další pokrmy a používat různé druhy hroznů. Kompoty, uzvary z tohoto ovoce - je samozřejmé! Proč nezkusit hroznovou marmeládu, marmeládu a další zvraty?

Hrozny se semeny na zimu: jam a kompot

Džem

Ve formě džemu jsou všechny užitečné látky, které jsou bobule bohaté, absorbovány organismy mnohem lépe a rychleji. Můžete si připravit pochoutku z následujících ingrediencí:

- 1 kg hroznů (jakékoli odrůdy),

- 1,5 kg pískového cukru,

- 2 sklenice vody.

Bobule se vytrhávají z hroznů, nalijí do cedníku a jemně opláchnou ve sprše, aby nedošlo k poškození jemných plodů. Je třeba je vytřídit, oddělit neporušené, krásné, beze stop hniloby, jinak každý zkažený bobule může zničit všechno hroznový džem. Tříděný „materiál“ je blanšírován, aby se zabránilo prasknutí nebo pomačkání. K tomu se plody v cedníku střídají střídavě do horké vody po dobu 2-3 minut a poté do studené vody (opakujte dvakrát).

Hrozny se semeny na zimu: jam a kompot

Cukr se nalije do vody, nalije se do kastrolu a na jejich základě se vaří sirup. Vaří se s nejmenším teplem, aby se vařila sladká náplň a mírně se karamelizovalo. Je důležité míchat sirup pravidelně, aby se zabránilo zahuštěné kapalině přilepit se ke dnu. Hrozny nalijte do smaltované pánve, nalijte do sirupu a vařte hroznový džem se semeny na zimu asi 20 minut při nízkém žáru. Sbírejte pěnu, jak se vaří lžičkou..

Poté, co je nádoba vyjmuta ze sporáku, pokryta gázou a ochlazena v chladné místnosti přes noc. Během této doby, šťavnaté bobule dá část své vlastní šťávy sirupu. Následující den se nádobí vrátí do ohně a přebytek kapaliny se z látky odpaří do 40 minut. Potom se sirup dekantuje a vaří odděleně asi čtvrt hodiny. A zatímco bobule se nalije přes banky. Sirup se nalije na mírně vychlazené hrozny a sklenice se okamžitě stočí. Budou potřebovat další sterilizaci, pro kterou je obal zabalen a ponechán v místnosti po dobu 2 dnů.

Hrozny se semeny na zimu: jam a kompot

Semeno hroznů na zimu: Jam


Domov hroznový džem se semeny na zimu - to je jak dezert, tak i náplň na pečení a základna pro marinádové omáčky, dresink na masová jídla a saláty.

Výroba jam vyžaduje:

- 2 kg hroznů (nejlépe červené, sladší odrůdy),

- 1 kg cukru.

Není třeba předem oddělit semena od bobulí - během procesu vaření bude buničina oddělena od dortu.

Vybrané a umyté stejně jako pro sklízecí kompoty na zimu, hroznové ovoce je pokryto krystalovým cukrem a okamžitě se zahřívá na nízké teploty. Postupným zahříváním vypouštějí šťávu a rozpouští cukerná zrna. Sirup se uvede do varu a vaří se 5-6 minut. Po tepelném zpracování se směs ochladí a otře na sítu, čímž se oddělí koláč a šťáva z koláče. Buničina se vrací zpět do pánve a odpařuje se při nízkém žáru.

Připraveno recepty z hroznů se semeny na zimu zkontrolujte šíření kapky sirupu. Účinek kapky džemu je jeho pružnost: při naklonění misek by neměla odkapávat přes povrch talíře. Poté, co se ujistíte, že jsou připraveny, se hroznové ošetření převalí do sklenic.

Hrozny se semeny na zimu: jam a kompot

Semeno hroznů na zimu: kompot


A teď to všechno musí být smyté! .. A osvěžující kompot aromatických hroznů bude velmi užitečný pro uhasení vaší žízně. Složení konzervačních produktů:

- půl sklenice hroznů,

- 2 l vody,

- 700-750 g cukru,

- špetku kyseliny citronové.

Především na hroznový kompot se semeny na zimu bobule se odtrhnou od kartáčů, vytřídí se a vloží do cedníku. Umývají se ve studené tekoucí vodě a nechají se odtéct. Poté, co se hrozny nalijí do promyté a sterilizované třílitrové nádoby. Sirup se připravuje ze specifikovaného objemu vody a do něj se nalije cukr z písku a bobule. Nádoba je zakryta víkem a ponechána po dobu až 25 minut, aby se ingredience zahřály.

Sirup, který byl vyluhován a smíchán s hroznovou šťávou, se nalije do kastrolu, přivede k varu a vaří 2-3 minuty. Do ní se vrhne špetka citronu a znovu se nalije do sklenice. Hroznová kompot na zimu rychle se sbalte, aniž byste čekali na chlazení.

Hrozny se semeny na zimu: jam a kompot

Pět minut

Bez velkého úsilí a co je nejdůležitější, můžete rychle připravit hroznový pět minut. Toto je variace na jam, ale poněkud zjednodušená..

Pro ni budete potřebovat:

- 1,5 kg hroznů,

- 1,5 šálky cukrového písku,

- 250 ml vody,

- více než půl tsp. kyselina citronová.

Hrozny se oddělují od větviček, odstraňují scvrklé, přezrálé a shnilé. Poté jsou důkladně omyty (namočeny v cedníku ve vodě) a ponechány odtéct. Voda na sirup se nalije do kastrolu, přivede k varu a přidá se cukr. Roztok by měl krátkou dobu vařit při nízkém žáru. Bobule jsou ponořeny přímo do sirupu a vařeny po dobu 5 minut při nízkém varu. Odstraňte pěnu lžičkou. Potom se nalije kyselina citronová a s novým přídavkem se mísa vaří na sporáku dalších 5 minut. Horké "pět minut" se nalije do sterilizovaných nádob a převalí se.

Hrozny se semeny na zimu: jam a kompot

Semeno hroznů na zimu: dezert s ořechy


Úžasný dezert zahrnuje:

- 1 kg bílých hroznů,

- 0,5 kg granulovaného cukru,

- půl velkého citronu,

- 70 g ořechů (vlašské ořechy nebo mandle),

- sklenice vody.

Hrozny vyloupané z hroznů se vaří v cukrovém sirupu po dobu 30 minut. Poté se na ně položí ořechy (podle receptury se předpokládá použití mandlí, ale jádra vlašských ořechů ji mohou dobře nahradit). Pro chuť hrozny se semeny na zimu přidejte citronovou šťávu a pokračujte ve vaření po dobu 5 minut.

Pokud sirup nebyl dříve uvařen, pak se z ovoce odlije a trochu vaří, až do krásného karamelového stínu a specifické chutné vůně. Hrozny se vracejí do mírně zahuštěného sirupu, přivedou k varu a umístí do sklenic. Sladká pochoutka je ideální jak pro pití zimního čaje, tak i pro lingonberry kvass nebo osvěžující kompot.

Hrozny se semeny na zimu: jam a kompot
Podívejte se na podobné recepty

» » Semeno hroznů na zimu: džem a kompot. Nejlepší recepty na zimu