Jak zmrazit hrozny v mrazáku na zimu

Zmrazené hrozny se při správném zmrazení neliší od čerstvých. Dokonale toleruje mrznutí a dokonce se stává ještě sladším, protože nadměrná voda zamrzne a cukr zůstává uvnitř bobule.

Složení: hrozny
Čas do záložky: Léto, Podzim


Zmrazení tajemství

Můžete zmrazit celou partou nebo ji můžete vyčistit z větviček, protože je to pro vás výhodnější a přesně to, co přesně zmrazujete. Příprava bobulí je stejná - nejprve umyjte celou partii, osušte ji na ručníku a poté buď oloupejte bobule, nebo nechte partu neporušenou.

Zmrazené hrozny

Hrozny je třeba před zmrazením vychladnout, proto podávejte připravené bobule na 1 hodinu do chladničky.

Aby hrozny po zmrazení vypadaly svěží, je třeba rychle zmrazit, což znamená, že mráz v mrazáku nastavíte na maximum a v tomto režimu zmrazíte alespoň na 3 hodiny. Potom hrozny vyjměte, vložte je do sáčků nebo nádob, mráz lze snížit na obvyklou úroveň a pečlivě vložte sáčky s hrozny do mrazničky pro zimní skladování..

Zajímavý dezert ze zmrazených hroznů, který si vaši hosté jistě budou užít. Říká se tomu „Opilé hrozny“ a velmi snadno se připravuje.

Opilé hrozny

  • 0,5 l bílého vína
  • 0,5 kg bezsemenných bílých hroznů
  • 0,5 šálku cukru
  • 0,5 šálku práškového cukru

Rozpusťte cukr ve víně, oloupejte větvičky z hroznů a nalejte víno na bobule. Zavřete sklenici a nechte vyluhovat po dobu 12 hodin.

Vypusťte víno, ale nalijte jej, nechte jej na další dezerty a natřete bobule v moučkovém cukru, položte je na plochý talíř a vložte je do mrazničky na 3-4 hodiny. Dezert je připraven.

Opilé hrozny

Podívejte se na video: "Jak zmrazit hrozny"


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak zmrazit hrozny v mrazáku na zimu