Ochrana hroznů

Na začátku podzimu zraje úžasné bobule - hrozny. Je dodáván v bílé, růžové, fialové a modré. Hrozny obsahují mnoho užitečných stopových prvků. Používá se nejen čerstvé, ale také připravené: džem, džem, konzervované kompoty. Rozinky a víno se vyrábějí z hroznů. Dnes se chci podělit o svůj recept na sklizeň hroznů pro zimní koruny. Konzervované hrozny na zimu jsou velmi chutné. Stále můžete vařit hroznový kompot na zimu, recept s fotografií vysvětlí, jak na to.
Pro uchování beru hrozny s hustou pokožkou, aby při tepelném ošetření moc nepraskla. Hrozny zavírám většinou ve dvoulitrových nádobách.


Ingredience
Pro 1 dvoulitrovou nádobu potřebujeme:

- cukr - 1 sklenice.,
- kyselina citronová - 1 čajová lžička (není příliš plná).,
- voda.Moje hrozny
Zkazené zralé hrozny čistíme z rozmazaných suchých plodů. Pokud jsou hrozny příliš velké, oddělte je nůžkami. Hrozny ponořte do misky s vodou a dobře opláchněte.


Vložili jsme banky
Opláchněte pod tekoucí vodou. Dali jsme hrozny do čistých, předem připravených nádob. Sklenici naplňujeme hrozny až na vrchol, protože při nalévání sirupu bobule klesají.


Přidejte cukr
Do každé nádoby nalijte cukr a kyselinu citronovou. Můžete se také připravit na zimu nakládané hrozny na zimu bez sterilizace.


Naplnit vodou
Na sporák jsme položili hrnec vody. Vaříme vodu. Do každé nádoby nalijte vroucí vodu do hrnku, přikryjte víčkem a nechte půl hodiny stát.


Pečetíme banky
Opatrně nalijte sirup do pánve a přitom držte víko. Dali jsme hrnec vařit na sporák. Nechte sirup vařit po dobu tří minut a potom jej znovu nalijte do sklenic. Stačí nalít vroucí vodu na hrozny dvakrát, protože bobule jsou spíše měkké. Pomocí sešívacího klíče sbalte kryty.


Překlopte plechovky
Dáme sklenice vzhůru nohama a přikryjeme přikrývkou. Chlazené plechovky jsme dali na police.
Je lepší zavřít bílé hrozny odděleně od modré, protože tmavé hrozny mají bohatší barvu a hustší strukturu..
Hrozny lze sklízet nejen korunami, ale také jednoduše bobulemi. V tomto případě je lepší brát litrová sklenice, aby bobule nemačkaly. Ochrana hroznů je snadná, proto to zkuste.


Recept Konzervace hroznů.
Konzervování hroznů je rychlé a snadné. A sirup lze použít místo kompotu. Také se mi to líbí nakládané hrozny na zimu.

Hodně štěstí!
Podívejte se na podobné recepty

» » Ochrana hroznů