Sušené hrozny

V minulých mistrovských třídách jsme se již připravili džem, jam, hroznový kompot. A tentokrát bych rád navrhl vařit sušené hrozny. A teď vám povím, jak připravit rozinky na zimu doma bez sušičky. Připraveno?
Pak začněme. A začneme přípravou a studiem nezbytných ingrediencí, abychom mohli sušit hrozny, potřebujeme sladkou odrůdu. Hrozny bez semen vytvářejí rozinky. Z hroznů se semeny - rozinkami.


hrozny

Složení:
- hrozny-
- soda-
- vařící voda.moje hrozny
Třídíme hrozny. Odstraňujeme nezralé a poškozené plody, pokud existují. Hrozny pak myjeme velkým množstvím studené tekoucí vody. Umyté hrozny pošleme na jemné síto nebo cedník. Nechte vodu odtéct. Bude to samozřejmě nějakou dobu trvat.


ponořte se do vroucí vody
Poté jsme umyté hrozny dali na 2 sekundy do vroucí vody s přídavkem sody (5 gramů sody na 1 litr vody). Okamžitě ji vyjměte a ponořte do studené vody. Na povrchu bobulí se tak vytvoří mnoho malých pórů, díky nimž bude dobře vycházet vlhkost..


dát na plech
Poté připravíme připravené bobule na plech nebo dřevěné misky v jedné vrstvě. Můžete je sušit na slunci po dobu 20-25 dní. Ovocné plody však můžete sušit v peci při teplotě 65–750 ° C. Bobule je třeba pravidelně obracet. Nezapomeňte na to. Poté rozeberte hotové rozinky. V tomto stavu ji udržujeme asi 2-3 dny. Pak jsme to vložili do suchých čistých nádob a pevně uzavreli.


sušené hrozny
Takže naše sušené hrozny jsou připraveny. Poté může být použit jako doplněk ke koláče, náplně nebo pro výrobu kvasu. A dokonce i takové sušené bobule mohou být nabízeny dětem! Zkuste také vařit nakládané hrozny, je to také chutné a nekomplikované. Dobrou chuť!

Podívejte se na podobné recepty

» » Sušené hrozny