Zpracování hroznů na podzim

Zpracování hroznů na podzim vyžaduje zvláštní pozornost a čas. Nyní budeme hovořit o podzimním úkrytu hroznů. To musí být provedeno tak, aby hrozny během zimy nezpůsobily plísňové choroby a zimu dokonale vydrží.

Zpracování hroznů na podzim od nemocí a škůdců je důležitou fází přípravy hroznů na zimování a velmi důležitým procesem je postřik hroznů na podzim. Na co se postřikuje? Sezóna uplynula a ošetření hroznů na podzim z nemocí je prostě nezbytné. Během léta hrozny nashromáždily dostatek chorob, zejména od letošního roku, kdy bylo deštivé, a proto zůstalo na hroznových větvičkách do zimy mnoho škodlivých plísňových spór. V podstatě žijí pod ledvinami, pravděpodobně v poškozené kůře. Také různé škůdci spadají pod trhliny, aby se schovávali před zimou, a na jaře se znovu objeví venku a poškodí rostlinu. Jak stříkat hrozny na podzim?

Pravidla a látky

Jak zpracovat hrozny na podzim? Aby se tomu zabránilo, je nutné použít síran železnatý. Jeden polkilogram bude stačit na zpracování hroznů na podzim, než bude útěk na zimu úspěšný. Zpočátku se musí rozpustit v poměrně horké vodě. Kapalina bude potřebovat dvanáct litrů, což bude stačit k jejímu zředění. Podzimní zpracování hroznů proti chorobám a škůdcům musí být povinné. Je lepší to udělat pomocí elektrického rozprašovače, což je velmi pohodlná a spolehlivá věc, která nevyžaduje mnoho fyzické námahy. Díky rovnoměrnému tlaku rozstřikovač distribuuje látku na povrch rostliny. Práce přináší velké potěšení.

jak zpracovat hrozny na podzim

Po zředění síranu železa horkou vodou ke zpracování hroznů na zimu a zcela se rozpustí, musíte se o tom ujistit. Protože má schopnost špatně se rozpustit. Vzhledem k tomu, že je uložen na vlhkém a vlhkém místě, není známo, kolik let koluje. Proto buďte opatrní, vitriol by se měl úplně rozpustit..

Jak zpracovat hrozny na zimu?

Poté, co připravíte roztok, nalijte jej do postřikovače a pusťte se do práce. Při zpracování je důležité nalít na hrozny velmi velké množství roztoku. Rostlinu je nutné zpracovat ze všech stran tak, aby nezůstala nejmenší nezpracovaná oblast. Současně zpracováváme půdu, protože houby a všechny druhy dalších chorob, které jsou pro rostliny nebezpečné, také rádi na svém povrchu zimují..

Tuto operaci je nejlepší provádět za suchého počasí. Ale protože na podzim často prší a je velmi obtížné na takové počasí čekat, ujistěte se, že alespoň po zpracování po dobu tří nebo čtyř hodin déšť látku nevymyje. Během této doby je vitriol absorbován do povrchu hroznů, čímž je chrání před škůdci a nemocemi. V budoucnu je vhodné hnojit hrozny dobrým a kvalitním hnojivem, které podporuje růst a kvetení rostlin..

Hrozny pak budou muset být zakryty, aby se ve vaší zahradě klidně převalily. O svou zahradu se můžete starat celé léto včetně hroznů, ale pokud ji na zimu zakryjete nesprávně, veškerá vaše práce půjde na skládku. Nejprve se musíte ujistit, že počasí bude stejně zataženo a nedojde k žádnému vážnému oteplování. Pak můžete zabalit své hrozny na zimu, abyste je v budoucnu udrželi v teple. Hrozny dozrávají do posledního, až do samého mrazu. Raději počkejte v křídlech a mezitím hrozny na zimu ošetřte železným vitriolem.

Buďte ostražití, starejte se o svou zahradu a během zimy nenechte hrozny onemocnět a plísně. Přejeme vám kvetoucí zahradu a krásné rostliny!

Přidat komentář


Podívejte se na podobné recepty

» » Zpracování hroznů na podzim