Vaření sušených hroznů

Bohatá sklizeň hroznů je důvodem pro péči o její uchování a přípravu mnoha polotovarů z této bobule na zimu. Můžete například vařit hroznový kompot na zimu nebo sušené hrozny.
Je třeba poznamenat, že pro přípravu rozinek nebo rozinek - sušených hroznů jsou vhodné odrůdy jako Nimrang, Sultani, Rizamat, Black Kishmish, White Kishmish (dopadne to) sušené malé hrozny) atd. Je třeba poznamenat, že stejně jako v případě výroby domácího vína musí být zelené nebo shnilé bobule vyřazeny. Velké klastry bude nutné před sušením rozdělit na části..

Vaření sušených hroznů

Nejstarší způsob sušení hroznů na zimu - sušení na slunci. Takové sušení může být provedeno dvěma způsoby - bez jakéhokoli zpracování a s předběžným zpracováním zásadou..

Pro první způsob je nezbytné připravit hrozny podle výše uvedených požadavků a poté rozložit hrozny na podlahu, listy papíru a střechu. Hrozny hroznů musí být obráceny každé 2-3 dny.
Druhá metoda zahrnuje zpracování s alkalickým roztokem - pro jeho přípravu je nutné vzít 30-40 g louhu krystalické sody na 10 litrů vody a pak roztok uvést do varu. Bobule musí být na několik sekund ponořeny do vroucího zásaditého roztoku. Poté jsou vyjmuty (můžete opláchnout ve studené vodě nebo můžete bez nich) a položeny na sušení. Po 3–4 dnech musí být hrozny hroznů převráceny a sušeny do měkka..
Kromě sušení hroznů na slunci se používá také stínová metoda, která zahrnuje fumigaci bobulí sírou.
Podívejte se na podobné recepty

» » Vaření sušených hroznů