Nakládané lilky na zimu. Recept s fotografiemi krok za krokem

Nakládaný lilek na zimu, bohužel, ne tak populární, lilkové saláty na zimu. Nicméně recepty nakládaný lilek hodný pozornosti. Pokud jste z nějakého důvodu neměli čas na přípravu kaviáru s lilkem, pak otevřete sklenici nakládaného lilku, můžete to udělat kdykoli pro vás výhodné.

Nakládané lilky lze jíst jako hotový předkrm a lze je také použít k výrobě dušených mas, horkých salátů, přidávání dušené zeleniny. Věřte mi, že v zimě bude pro vás tato prázdna skutečným přínosem. nakládaný lilek recept zajišťuje jejich krájení na proužky, z nich pak můžete připravit lahodné rohlíky lilku se sýrovou, masovou nebo zeleninovou náplní. 

To bych rád poznamenal lilek jsou středně pikantní, pokud máte rádi kořeněné pokrmy, pak jen zvyšte množství octa. Teď se uvidíme, jak vařit konzervovaný lilek na zimu. Jaké ingredience jsou potřebné pro konzervování.

Na 1 malou sklenici budete potřebovat:

  • 2 nebo 3 lilky.
  • Sůl 1 lžička.
  • Ocet 9% 2 lžičky.
  • Sterilní sklenice a víčka.

Nakládané lilky na zimu - recept

nakládaný lilek na zimu

Nejprve je třeba si lilek dobře umýt a odříznout stonky a zadky od nich. Když se lilky umývají, musí být podélně nakrájeny na plátky. K řezání tenkých plátků můžete použít strouhaný zelí. Pokud nemáte takového struhadla, nenechte se odradit. Lilek rozkrojte podélně běžným nožem.

nakládaný lilek na zimu

nakládaný lilek na zimu

Lilek je třeba osolit a zakrýt studenou vodou. Nechte lilek ležet v této solance asi dvě hodiny. To musí být provedeno tak, aby hořkost lilku úplně zmizela. Někdy se lilky jednoduše solí, aby se z nich dostala hořkost. Pokud jsou však lilky namočeny ve slané vodě, nezmizí a hořkost z nich pravděpodobně zmizí..

nakládaný lilek na zimu

Vypusťte nádobu na lilek. Nalijte vodu z kohoutku zpět do lilku. A položte to všechno na sporák, na mírné teplo. Lilek Vaření lilku trvá asi pět minut. Hlavní věc je, že lilek nelze v této fázi trávit. Když se lilky vaří, je nemožné, aby se velmi vařily. Pokud k tomu dojde, pak vypněte teplo a nechte lilek pomalu v klidu..

nakládaný lilek na zimu

Uvařené lilky uspořádejte do sterilních nádob. Banka sterilizuje, jak se vám líbí. Můžete je sterilizovat ve speciálním kruhu, který sedí na horní části pánve. Plechovky můžete také sterilizovat na výtoku konvice. Rychlovarná konvice, samozřejmě, musíte použít ten, který vaří.

nakládaný lilek na zimu

Do sklenice nalijte 2 lžičky octa 9%. Dále vložte jehly do nádoby, ve které je třeba sterilizovat. Obvykle jsou malé plechovky sterilizovány po dobu 15 minut. Na dně pánve, pod sklenici lilku, nezapomeňte dát hadr. Jinak může sklenice prasknout.

Voda v květináči by neměla příliš vařit. Dbejte na to, aby se do nádoby na lilek nedostala voda. Voda v kastrolu je obvykle nalita téměř na ramena plechovky.

nakládaný lilek na zimu

Když jsou lilkové nádoby sterilizovány, musí být vyjmuty z pánve a uzavřeny víky. Pak je třeba plechovky zabalit do něčeho teplého. Zabalené nádoby by měly stát asi 6 hodin.

nakládaný lilek na zimu

Nakládaný lilek připraven. Když jsem takový otevřel nakládaný lilek v zimě si z nich můžete udělat chutné rohlíky. Plnění takových rolí může být úplně jiné, uvažuje se klasická náplň - sýr a česnek s bylinkami. Velmi chutné a neobvyklé plnění - tvaroh a bylinky s majonézou.

Můžete také připravit náplň z cibule, mrkve, česneku a rajčatové pasty s bylinkami. Tato náplň je také velmi chutná. Náplň s kavkazskými tóny je následující - vlašské ořechy, nasekané na mixéru, rajčata, koriandr a jakékoli další greeny. Pokuste se udělat z těchto náplní rohlíky, budete si toto lilkové občerstvení určitě líbit. Dobrou chuť. Také můžete vařit plněný lilek na zimu. 

nakládaný lilek na zimu

Nakládané lilky na zimu. Fotografie

nakládaný lilek na zimu


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané lilky na zimu. Recept s fotografiemi krok za krokem