Nakládané papriky

V letošním roce byla skvělá sklizeň sladkých paprik. To je dobře známo všem zahradníkům. Ale i když se nepovažujete za takového, lze tuto skutečnost snadno ověřit díky hojnosti paprik na trhu..
V tomto ohledu budu samozřejmě rád, že se s vámi podělím o recept na přípravu dobré a chutné přípravy od paprika. Na zimu vaříme nakládané papriky. Nejprve se však jako vždy musíme seznámit s úplným seznamem požadovaných složek..


Přísady pro výrobu papriky na zimu
K přípravě 10 půllitrových sklenic nakládané papriky je tedy třeba:
- sladká paprika - 5,5 kg,
- granulovaný cukr - 60 g
- sůl - 60 g
- ocet 6% - 450 g
- skořice - 1,5 g
- hřebíček - 1 g
- koření - 1 g
- černý pepř - 0,8 g
- bobkový list - 2 g

- voda - 1,5 litru.opláchněte pepř
A začneme proces vaření výběrem čerstvého ovoce se silnými masitými stěnami. Potom ji důkladně opláchneme pod tekoucí studenou vodou. Zlikvidujeme papriku v cedníku nebo jemném sítu a necháme vodu vytéct. Bude to chvíli trvat.


opatrně odstraňte všechny vnitřky
Potom nakrájíme plody papriky, opatrně odstraníme všechny vnitřky: semena a stonky. Zbývající semena také myjeme studenou tekoucí vodou (aby nezůstalo nic).


blanch pepř
Poté namočte připravenou papriku do vroucí vody. Očistěte ji ve vroucí vodě asi 2 - 3 minuty a okamžitě odstraňte.


koření položte na dno suchých čistých plechovek
Připravíme plechovky na polotovary. Dříve jsem vždy sterilizoval sklenice a také vařil víka asi 5-6 minut. Když jsou sklenice připraveny, položte koření na dno suchých čistých sklenic. Konkrétně pošleme na dno: skořice - 2 kusy, hřebíček 2 - 3 ks., Koření 2 - 3 hrášek, černý pepř 2 - 3 hrášek a jeden bobkový list.


dejte pepř pevně do sklenic
Připravený pepř pevně vložte do sklenic. A mezitím začneme připravovat marinádu. K tomu nalít vodu do pánve. Přidejte sůl, granulovaný cukr, jehož množství je uvedeno v seznamu složek. Směs se vaří asi 10 až 15 minut, dokud se sůl a cukr úplně nerozpustí. Na konci přidejte požadované množství octa. Naplňte naplněné sklenice sladkými paprikami do připravené horké marinády. Zakrýváme je víky. Umístěte do hrnce horké vody a sterilizujte asi 15 minut. Těsníme a chladíme.


nakládaný recept na papriku
Polotovary zasíláme ke skladování do spíž nebo do suterénu. Doporučuji podívat se na jiný prázdný recept pepř a cibule v rajčatové šťávě na zimu.
Dobrou chuť!

Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané papriky