Plněná paprika se zelím

Mnoho žen v domácnosti má svá vlastní tajemství, jak vařit to či ono přípravy na zimu. Nejčastěji se tajemství polotovarů týká takových běžných švů, jako jsou rajčata, rajčata ve vlastní šťávě, okurky a podobně..
Ale dnes vám řeknu, jak na zimu plníme papriky plněné zelím, bude se vám líbit recept, jsem si jistý.
Ale jako vždy, pojďme nejprve studovat seznam všech složek..


K přípravě papriky plněné zelím na zimu potřebujeme
K přípravě papriky plněné zelím na zimu potřebujeme:
- zelí,
- ocet 5% koncentrace,
- sůl,
- Bobkový list,
- kmín,
- nové koření.Pepřová kůra
Zahájíme proces vaření sladkou paprikou. Třídění paprik. Vybíráme zralé, silnostěnné ovoce. Myjeme pepř v tekoucí studené vodě. Hoďte do jemného síta nebo cedníku. Nechte vodu odtéct. Odřízněte stonky a odstraňte semena. Papriky znovu opláchněte ze zbývajících semen.


bílý pepř
Oloupané papriky ponořte do vroucí vody. Ovoce oloupejte asi 3-5 minut. Poté vyjměte pepř a opláchněte studenou vodou.


nakrájejte zelí na tenké proužky
Poté připravte mleté ​​maso. Zelí čistíme od horních listů. Nakrájíme na dvě části. Odstraňte pahýl a nakrájejte zelí na tenké proužky. Poté, na 1 kg nakrájeného zelí, vezmeme 40 gramů soli a 0,5 šálku octa o koncentraci 5%, připravíme roztok. Přidejte to do zelí. Vše dobře promíchejte a nechte zelí celý den. Potom je nutné vytlačit výslednou šťávu ze zelí a přidat k ní 2 gramy kmínu. Plnění je připraveno.


Naplňte pepř horkou marinádou
Připravené blanšírované papriky naplňte mletou zeleninou. Na dno každé připravené suché a čisté nádoby položte bobkový list a dva hrášky koření. Do sklenic jsme dali plněné papriky. Naplňte marinádou. Marinádu připravujeme v množství 1 litru vody, je potřeba 30 gramů soli a 100 gramů 5% octa. Nalijte vodu do pánve. Přiveďme jej k varu. Přidejte sůl a míchejte, dokud se úplně nerozpustí. Potom nalijte ocet a vařte roztok další dvě minuty. Co tedy? Marináda je připravena. Naplňte naplněné nádoby horkou marinádou. Zakryjeme je víky a umístíme je do hrnce horké vody pro sterilizaci. Nádoby sterilizujeme po dobu 25–30 minut. Po zpracování je utěsníme a chladíme..


Pepř plněný zelím
A jakmile banky vychladnou, pošleme je do skladu na správném místě, kde mohou stát až do zimy. Určitě se připravte a pečené papriky na zimu, to je také jednoduché a velmi chutné občerstvení. Dobrou chuť!recept na pepř plněný zelím
Podívejte se na podobné recepty

» » Plněná paprika se zelím