Plněné papriky na zimu

Existuje tolik různých receptů na papriku! Někdy se dokonce i vy sami ztratíte, který z nich se použije v tomto roce, protože mnoho z nich se osvědčilo a opravdu stojí za to.
Ale i přes to všechno se s vámi ještě podělím o další osvědčený recept na výrobu plněné papriky se zeleninou a rýží. Tento pepř plněný zeleninou a rýží na zimu je jen dar z nebes pro každou hospodyňku. Takový pepř lze vyrobit v pomalém hrnci, podrobnosti naleznete v receptu papriky plněné lilkem v pomalém sporáku na zimu.


Ingredience
K přípravě takového polotovaru potřebujeme následující složky, jmenovitě:
(pro 10 půllitrových plechovek)

- mrkev - 1,7 kg.,
- čerstvá paprika - 1,8 kg,
- cibule - 400 gramů,
- rýže - 420 gramů,
- greeny - 50 gramů,
- sůl 0 100 gramů,
- granulovaný cukr - 115 gramů,
- koření (bobkový list, koření) - 1 gram,

- rajčata - 2,2 kg,
- rostlinný olej - 400 gramů.Připravte ingredience
Jste připraveni? Pak začněme hned! Nejprve připravme zeleninu. Rajčata, papriky, mrkev a byliny umýt pod tekoucí studenou vodou. Házejte je do jemného síta nebo cedníku, počkejte, až voda vytéká.


Odřízněte čepice z paprik
Poté odstřihněte všechny čepice ze sladké papriky a odstraňte vnitřky a semena zevnitř. Pak papriky blanch ve vroucí vodě asi 2-3 minuty. Pepř by měl být elastický. Poté ji ihned nalijte studenou vodou.


Roštová mrkev
Obracíme se na přípravu mrkve, cibule a rajčat. Oloupejte mrkev i cibuli. Nastrouhejte mrkev a nakrájejte cibuli na tenké půlky. Nakrájejte rajčata na 4 kusy. Můžeš to uvařit papriky plněné zeleninou na zimu v bulharštině, vše záleží na vaší touze a vkusu.


Myjeme rýži
Dále vyřídíme rýži a opláchneme ji. Vařte, dokud se nevaří. Pamatujte, že vaření rýže se zvyšuje 2,5-3krát. Vařte rýži asi 5-7 minut, už ne. Potom ji znovu opláchneme pod tekoucí studenou vodou a položíme na jemné síto tak, aby veškerá voda byla skleněná. Někdy to vařím pepř plněný zelím na zimu, Doporučuji vařit.


Nasekejte zelení
Řezejte greeny jemně ostrým nožem. Potom jsme vložili rýži do nádoby a naplnili ji praženým rostlinným olejem a kořením strouhanou a nakrájenou zeleninou. Zeleninu předem dusíme na pánvi s rostlinným olejem. Mleté maso (rýže se zeleninou) smíchejte a začněte s ním plnit papriku. Poté připravte rajčatovou omáčku. To provedete rozdrcením rajčat mixérem nebo mlýnkem na maso. Vložte obsah do hrnce a vařte, dokud se objem nezmění o 1/3. Po varu přidejte trochu octa podle chuti.


Pečetíme v bankách
Připravte si sklenice, naplňte je paprikou plnou zeleniny a rýže a poté je naplňte rajčatovou omáčkou. Plechovky posíláme do velké nádoby pro sterilizaci. Sterilizujeme půllitrové nádoby - 70 minut, litry - 10 minut. Plněné papriky pak hermeticky uzavřeme na zimu a zchladíme. A jako obvykle, nechte zajímavou poslední zeleninový plněný pepřový recept.


Recept na pepř plněný zeleninou
Dobrou chuť!
Podívejte se na podobné recepty

» » Plněné papriky na zimu