Výrobky z lilku na zimu

Pokud chcete dělat lilkové přípravky na zimu, recepty nejrozmanitější se otevírají před vámi, to je lilek kaviár, a saláty a lilkové saláty a různé možnosti moření modrých, včetně korejské, gruzínské.

Výrobky z lilku na zimu

Zde jsou některé recepty lilkové přípravky na zimu, například pro výrobu deseti kusů slaniny budete potřebovat deset kusů: rajčata, lilek, paprika, cibule. Zelenina musí být nakrájena a nalita marinádou (100 ml octa, 200 ml rostlinného oleje, tři polévkové lžíce cukru, jedna a půl polévkové lžíce soli) a vaříme půl hodiny. Pokud zbývá pět minut před uplynutím této doby, přidejte nasekaný česnek a jemně nasekanou petrželku. Když je horký, uspořádejte do sklenic a srolovat.

Výrobky z lilku na zimu

Lahodné lilkové přípravky na zimu získaný v rajčatové omáčce. Modré (5 kg) musí být nakrájeny na čtyři části, sůl a nechat hodinu, je to nezbytné, aby z nich vycházela hořkost, a poté opláchněte, uhaste. Pro omáčku se berou nastrouhaná rajčata (3 kg), která se musí přivést k varu a přidají se k nim dvě polévkové lžíce octa, cukr, tři lžičky soli a cibule smažené ve slunečnicovém oleji (200 g). Lilek salát s rajčaty vložte do sklenic a sterilizujte po dobu 40 minut.


Podívejte se na podobné recepty

» » Výrobky z lilku na zimu