Lilek: recept na zimní draky

V létě to dělá každá hostitelka občerstvení na zimu, Koneckonců, každý ví, že bez chutných přípravků by zimní strava byla monotónní a nevýrazná. Z lilek recepty na zimu bude různorodý, ale vždy milovaný.
Nabízíme vám recept na velmi pikantní předkrm lilku s názvem "Draci".

Lilek: recept na zimu

Sklizeň lilku na zimu: recept "Draci"

Při přípravě tohoto blanku byste se tedy měli nejprve věnovat přípravě moldavské omáčky manželů. Chcete-li to provést, oloupat 2 velké hlavy česneku a projít přes lis. Oloupejte 5 hořkých paprik a jemně nasekejte. K přípravě manželské omáčky je třeba smíchat česnek, feferonku, 0,5 litru octa (6%), 4 lžíce soli a 0,5 litru rostlinného oleje.
Omyjte 6 kg lilku, ořízněte ocasy a každé ovoce podélně nakrájejte na 4 části (k tomu lilek občerstvení na zimu nejlepší je vzít si malou zeleninu). Smažte „modré“ pod víkem na pánvi s rostlinným olejem. Uvědomte si, že smažte pouze na jedné straně (fialová) po dobu 5-7 minut.
Vyjměte kousky lilku a každý z nich ponořte do omáčky pro manžele a poté vložte do sterilních sklenic. Mějte na paměti, že podle těchto poměrů složek byste měli získat 8 plechovek po 750 g.
Když je naplněno všech 8 plechovek, musíte do každé nalít zbytek omáčky, přikryjte sterilizovanými víčky, sterilizujte po dobu půl hodiny a pak se sbalte. Vezměte prosím na vědomí, že pokud si chcete připravit tento předkrm na zimu, měla by se víčka brát do chodu, při kroucení se takový blank může zhoršit.
Podívejte se na podobné recepty

» » Lilek: recept na zimní draky