Konzervované cukety: recepty na hostesky

Cukety konzervované recepty každá žena v domácnosti by měla mít, protože „věk“ této zeleniny je poměrně krátký a chcete si ji užívat tak dlouho, jak je to možné. Proto jsme pro vás vybrali ty nejlepší možnosti..
Konzervované cukety - recepty.
Křenový recept.
Opláchněte 5 kg zeleniny, nasekejte je do kruhů, vložte do sterilizovaných nádob s kořením - lusky, bobkový list, černý rybíz a křenové listy, kousek feferonky, stroužky česneku. Připravte si marinádu ze 100 g soli a 155 g granulovaného cukru, nalijte do sklenic, sterilizujte, uzavřete a chlazte vzhůru nohama.

Konzervované cukety: recepty na hostesky

"Podzimní houby"
Vezměte 7 kg ovoce, vyjměte semena, nasekejte kostky. Smíchejte spolu 520 ml slunečnicového oleje, tři polévkové lžíce soli a cukru? litry kyseliny octové, hořké papriky a česneku, zeleného čaje, nechte působit 4 hodiny. Položte hmotu na sporák, vařte 15 minut. Uspořádejte ve sterilizovaných nádobách, utěsněte, zabalte vzhůru nohama do teplé přikrývky.
Výborný salát.

Nakrájejte 5 kg zeleniny na hrubé proužky. Stejným způsobem nakrájejte mrkev a 520 g papriky. To vše vařte samostatně v pánvi s přídavkem rostlinného oleje. vše smíchejte, sůl, nalijte do 3 šálků vody, přidejte sklenici cukru, 1,5 šálku octa, vařte. Jakmile se hmota vaří, nechte ji dalších 20 minut. vložte nasekaný česnek, vařte 10 minut. Vložte horký salát do sklenic, srolovat.

Konzervované cukety: recepty na hostesky

Máte rádi ostré kousky? Pak se připravte Korejské cukety.
Konzervování cukety: recepty.
Jablečný salát.
Oloupejte 620 g papriky, nasekejte ji na kroužky. Vezměte 620 g mladých cuket a nasekejte je do kruhů. Oloupejte 600 g jablek nakrájených na klíny. Připravené potraviny smíchejte mezi sebou, vložte do třílitrové nádoby a nalijte do marinády. Připravte marinádu z litru vody, 320 g jablečného octa, 1,5 lžičky. lžíce soli, lžíce medu.
Squash kaviár.
Připravte 1 kg cuketového ovoce a 1 kg lilku, opláchněte je, nakrájejte na kruhy, smažte na obou stranách slunečnicový olej a poté nasekejte. Vezměte samostatnou pánev, smažte na ní 300 g cibule a 500 g červených zralých rajčat. Dochutíme solí, pepřem a zahřejte, dokud nevaříme v hrnci. Balení zeleninové směsi do nádob, sterilizace, srolování.
Pokud plánujete „hromadnou přípravu na zimu“, určitě vás bude zajímat saláty na zimu bez sterilizace. Ukázalo se, že jsou velmi chutné a zdravé..

Konzervované cukety: recepty na hostesky

Červená řepa šťáva možnost.
Oloupejte cuketu, nakrájejte na kruhy, uspořádejte do sterilních sklenic. Vyplňte: smíchejte jednu sklenici červené řepy a jablečné šťávy, 1 polévková lžíce. slunečnicový olej, 3 g kyseliny citronové, koprový prášek. Připravte si šťávy sami. Z obchodu se ukáže, že blank není tak chutný a kvalitní. Vařenou marinádu nalijte na salát, srolovat, převrátit a zabalit, až vychladne.
Jak se vám líbí cukety saláty na zimu? Náš výběr vás příjemně překvapí.
Podívejte se na podobné recepty

» » Konzervované cukety: recepty na hostesky