Jak chránit zelený hrášek doma: recepty

Naučte se uzavřít zelený hrášek na zimu domaV chladném období většina manželek připravuje různé saláty pomocí zeleného hrášku. K tomu se obvykle používá konzervovaný zelený hrášek. Domácí hrášek je skvělou ingrediencí v mnoha pokrmech, takže byste měli v létě tuto zásobu této skvělé zeleniny zásobit. Z článku se dozvíme, jak nakládat zelený hrášek sám na zimu. Nabízíme několik jednoduchých receptů na přípravu.

Vlastnosti konzervovaného zeleného hrášku

Taková příprava nebude vyžadovat mnoho času a úsilí od manželek v domácnosti, které si chtějí udělat zelený hrášek doma sami. Většina žen zmrazit tuto zeleninu a neodvažujte se, aby to bylo konzervované. U kteréhokoli ze způsobů sklizně doma se hrách ukázal být chutný a zdravý, protože v něm jsou uloženy všechny užitečné látky..

Ke sklizni by se měla používat pouze čerstvě sklizená zrna. Pokud okurka přezrálé ovoce v nádobě se může objevit zakalená sraženina. Důvodem je zvýšený obsah škrobu v těchto plodech. Existuje několik tajemství, díky nimž je konzervovaný domácí zelený hrášek chutný..

Čerstvě sklizená plodina musí být pečlivě tříděna, aby se odstranilo staré ovoce. Poté musí být lusky otevřeny a plody jsou nality do nádoby. Zmačkaný a poškozený hrášek by měl být také odstraněn..

Ovoce se nalije do cedníku, opláchne se a poté se uchovává ve vroucí vodě po dobu 3 minut. Do vody je nutné přidat sůl, cukr v poměru: pro 1 litr vody, 3 polévkové lžíce soli a cukru.

Nakládaný zelený hrášek - jednoduché receptyPožadováno předem připravte sterilizované nádoby pod hráškem. Kromě cukrové soli musí být ke sklizni přidána kyselina citronová, 1 lžička na 1 litr vody. Místo kyseliny citronové můžete přidat 9% stolního octa 100 ml. U takové marinády musíte nalít sklenice hrachu, ale ne až na samotný okraj, takže vzdálenost je 1 cm od okraje krku.

Nalijte vodu do nádoby na sterilizaci plechovek a vložte do ní sůl v množství 355 gramů soli na 1 litr vody. Kapalina, kterou potřebujete přiveďte na teplotu 70 ° C a pak dejte sklenice horkého hrachu. Sůl ve vodě pomůže vodě vařit v nádobě co nejdříve. Sterilizace sklenic trvá asi 3,5 hodiny. Existují také možnosti sklizně bez sterilizačních plechovek.

Po válečky ucpání musí být pečlivě zkontrolováno, aby do plechovky nevnikl vzduch. Poté musí být sklenice zabaleny do ručníků a čekat, až se zelený hrášek úplně vychladne.

Recept # 1 na konzervy hrachu

Podle tohoto receptu je hrách velmi podobný produktu v obchodě. Tento způsob přípravy nevyžaduje sterilizaci plechovek..

Složení:

  • čerstvý hrášek v jakémkoli množství;
  • marináda v poměru: 1 litr vody, 3 lžíce cukru a soli, 1 lžička kyseliny citronové.

Připravený 1 litr marinády postačí na 3 sklenice o objemu 0,5 litru. Shromážděné nebo zakoupené hrášky je třeba třídit, napůl loupat a umýt. Poté musíte vařit marinádu a do vody přidávat všechny ingredience podle receptu.

Jak konzervovat zelený hrnec domaMarináda je uvedena do varu, poté se do něj nalije hrášek. Měl by zcela pokrývat zelený hrášek. Doba vaření je 15 minut a na konci vaření se přidá kyselina citronová a vše se okamžitě vypne.

Pomocí štěrbinové lžíce hrášek se vyjme z pánve a přenesl se do sterilizovaných nádob. Je nutné ponechat volný prostor bez přidání 1,5 cm k okraji. Poté se nalije marináda do sklenic a okamžitě se převalí víčky.

Zelený hrášek připravený podle tohoto receptu musí být uložen v lednici nebo ve sklepě..

Zeleninový hrášek s receptem číslo 2

Pokud nakládáte hrášek podle tohoto receptu, budou připraveni k jídlu doslova pár dní po konzervování..

Složení:

  • hrášek v jakémkoli množství;
  • pro 1 litr vody, 1 polévková lžíce soli a cukru a trochu kyseliny citronové.

Oloupané a umyté Dejte hrášek do hrnce a naplňte ji 1/2 vody. Obsah hrnce přiveďte k varu na vysokou teplotu, poté jej redukujte a vařte dalších 30–35 minut. Doba vaření bude záviset na zralosti hrášku.

Zelené hráškové lusky - začátek zimní sklizněPokud během vaření plody praskají nebo vaří musí být odstraněny, protože to způsobí, že se celý obsah sklenic zakalí. V oddělené misce je nutné připravit marinádu, která se drží složení podle receptu. Nejprve nalijte do nádoby vodu a do vroucího přidejte sůl, cukr a kyselinu citronovou.

Ve sterilizovaných nádobách Dejte hrášek a nalijte marinádu a nezapomeňte přidat 1 lžičku. ocet v každé nádobě a přikryjte kovovými víky. Po dobu 40–45 minut musí být sklenice zahřátá ve vodní lázni, poté zabalena a ponechána zcela vychladnout. V tomto stavu bude hrášek dokonale nasycen marinádou a ukáže se, že je vynikající..

Recept číslo 3 - jednoduché konzervování zeleného hrášku

Složení:

  • čerstvý zelený hrášek;
  • pro marinádu na 1 litr vody, 1,5 lžíce. sůl a cukr, 3 g kyseliny citronové.

Projděte hrách a umýt v cedníku, potom blanch po dobu 2-3 minut ve vroucí vodě. Je nezbytné připravit marinádu podle receptu. Dejte do vody sůl a cukr, přidejte kyselinu citronovou, nechte marinádu vařit a vypnout.

Ve sterilizovaných nádobách naložte horký hrášek a vše nalít marinádou, poté přikrýt horkými víky. Nyní musí být plechovky umístěny do květináče s vodou o teplotě 70 ° C a sterilizovány po dobu nejméně 3 hodin od okamžiku, kdy se voda v nádobě vaří..

Poté vyjměte plechovky a sbalte víčka, plechovky otočte a nechte je zakryté přikrývkou nebo přikrývkou, dokud nevychladnou..


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak chránit zelený hrášek doma: recepty