Dušené na zimu doma

Dušené maso na zimu je vynikající jídlo, které si můžete velmi snadno vařit vlastními rukama. Všechny recepty na přípravu masa jsou mimořádně jednoduché a výsledkem je vynikající pochoutka, kterou lze použít jako nezávislé jídlo, jako součást polévek, obilovin, dušených pokrmů.

Takové konzervované potraviny na rozdíl od obchodů zároveň obsahují pouze přírodní složky, takže si nemusíte dělat starosti s kvalitou produktu a neriskovat svým zdravím nákupem zboží v supermarketu.

 1. K vaření gulášů doma si můžete vzít: hovězí, vepřové, jehněčí, králičí, kuřecí nebo vepřové maso. V některých oblastech naší velké země je jídlo vyrobeno z kousků bobra nebo losů. Hlavní podmínkou není vařit ze zmrazených filé, nýbrž pouze čerstvé nebo chlazené maso.

Skopové maso

Skopové maso

 1. Pokud vaříte dušené vepřové maso, nemusíte si vybírat ty nejlepší kousky, dokonce i hlava je pro takové jídlo vhodná. Je však lepší krájet hovězí dužinu hrubě, aby maso bylo šťavnaté. Krk a lopatka - ideální pro stříhání, pokud se používá jehně.
 2. Princip přípravy konzervovaných potravin z různých druhů masa je stejný, polotovary se liší použitým kořením. Pro hovězí maso jsou vhodnější koření, paprika, listy vavřínu a malý badyán. U jehněčího je lepší vzít bobule a kmín. A vepřové maso se hodí k různým kořením, jako je skořice, kardamom.
 3. Dušené maso se obvykle připravuje přímo ve sklenicích: všechny potřebné komponenty se umístí do nádoby a umístí se do autoklávu, tlakového hrnce nebo pánve pro další tepelné zpracování. Jemnější maso si však můžete připravit snadnějším způsobem, a to napařením kousků buničiny v kastrolu nebo ve vícevrstvém balení a následným zabalením do sterilních nádob..
 4. Aby bylo možné uchovávání uchovávat po dlouhou dobu i při pokojové teplotě, musíte nejprve připravit nádobu na ucpání. Sklenice umyjte sodou nebo opláchněte roztokem pracího mýdla, sterilizujte párou, v mikrovlnné troubě nebo troubě. Důkladně umyjte víčka a vařte po dobu 5-7 minut, poté promažte tukem, abyste zabránili korozi..
 5. Pokud by volba u kvalitního masného výrobku byla ucpána a nádoba by byla dezinfikována, bude trvanlivost masového masa od 2 do 5 let. A takové švy lze bezpečně přidat do námořních těstovin, pohanky, rýže nebo pšeničné kaše, které se používají k plnění koláčů a jiného pečiva.

Obecné zásady vaření vepřového masa

Vepřové maso je ideální pro vaření gulášů, protože je to spíše mastný produkt, který nevyžaduje přidání dalších složek ve formě sádla nebo oleje. Je stále lepší nakoupit čerstvé maso pro přípravu - buničinu s tukem, ale není vhodné používat zmrazené kousky nebo části vepřového masa se spoustou kostí.

Nemusíte vařit ve velkých nádobách, půllitrové nebo litrové plechovky jsou vhodné pro válcování masových pochoutek.

Domácí dušené maso

Domácí příprava

Jak připravit dušené vepřové maso?

Domácí konzervy můžete vařit v troubě, vířivce, dvojitém kotli, tlakovém hrnci nebo v autoklávu..

Princip přípravy produktu je podobný, bez ohledu na zvolenou metodu:

 1. Maso je předmyté, nakrájeno na stejné plátky, nasoleno, pepřeno, smícháno a rozloženo do sterilních nádob.
 2. Do sklenic se přidává koření: bobkový list, pepře, oblíbené koření pro pokrmy z masa.
 3. Ve většině případů (s výjimkou autoklávu) jsou nádoby s polotovarem zakryty víky a odeslány k vaření po dobu 5 hodin. Poté polotovary vyjměte a uzavřete je čistým suchým víkem..

Vaření kuřecího masa: funkce a recept

Kuřecí guláš je nejjednodušší konzervované jídlo k přípravě. Kromě toho jsou pro sklizeň vhodné jak celé kuře, nasekané na kousky, tak odděleně stehna nebo nohy. A nejchutnější jídlo se ukáže, pokud si vezmete domácí kuře pro uchování. Hrudník nebo filé by se však neměly používat k přípravě, takové maso je příliš suché.

Jak připravit kuře na vaření?

Před sklizní odstraňte kůži z kuřecího masa, odstraňte většinu kostí, opláchněte kousky masa, osušte, rozetřete na papírové ručníky.

Metody vaření

Pokrm můžete připravit několika různými způsoby:

 1. Ve vlastní šťávě - léčba je připravena bez tuku, takže se perfektně hodí do stravy.
 2. Po přidání kaše - takové jídlo se stane plnohodnotným obědem nebo večeří, vhodné jako lehké občerstvení.
 3. Vařené kuře v oleji je poměrně suché, proto přidáním trochu másla do receptu můžete získat jemnou a jemnou pochoutku.
 4. V želé - udělejte ošetření nalitím plátky masa s vývarem s přídavkem želatiny.
 5. V bílé omáčce - obvaz vyrobený z mouky a másla jde dobře s dietními filety a přeměňuje jídlo v pravou labužnickou misku.

V želé

V želé

Dušené hovězí

Jak vybrat maso pro přípravu?

Hovězí maso je suché maso pro konzervované potraviny, takže je lepší kombinovat produkt s vepřovým nebo sádlem v poměru 5: 1. Je třeba mít na paměti, že při dušení jsou kousky vařeny o třetinu, takže pokud potřebujete 10 kg hotových lahůdek, musíte si koupit 15 kg svíčkové.

Pozornost! Ne každá část jatečně upraveného těla je vhodná pro konzervování. V tomto případě je lepší zvolit hovězí bůček bez kostí a žil. Maso musí být vždy čerstvé, nesmí být rozpraskané a bez cizích pachů. Navíc mladý telecí guláš není v přípravě tak chutný jako plátky hovězího masa.

Jak vařit hovězí guláš

Postupné vaření hovězího masa zahrnuje následující kroky:

 1. Maso se umývá, žíly a kosti se odříznou. Vlákninu nakrájejte na malé kousky stejné velikosti.
 2. Odděleně musíte připravit kostky vepřového nebo sádla. Současně, aby bylo možné hotové jídlo delší dobu skladovat a získat pikantní chuť a aroma, je vhodné roztavit tukové kousky a použít je k nalití konzervovaného jídla.
 3. Polotovar smíchejte s kořením a pěnou v pasterizovaných nádobách.
 4. Mísu vařte ve vodní lázni po dobu 5,5–6 hodin.

Jak vařit domácí guláš v troubě

Bez ohledu na zvolený druh masa se konzervované potraviny připravují ve vícevrstvém, tlakovém hrnci, peci nebo autoklávu..

Nejjednodušší způsob, jak vařit guláš, je připravit jej ve skleněné nádobě a poté ji zahřát v troubě. Ukazuje se tedy, že jídlo je měkké, chutné a měkké..

Domácí dušené maso

Z trouby

Samotný proces vaření je následující:

 1. Buničina je nakrájena na kousky, solená.
 2. Skleněné nádoby se promyjí, sterilizují.
 3. Několik vavřínových listů a luštěnin je umístěno na dně skleněné nádoby. Filé je ucpané další, střídavé dietní kousky s více mastnými.
 4. Posypte pekáčem sůl. Položili plechovky s polotovarem na vrchol.
 5. Trouba se zahřívá na 200 stupňů a jídlo se vaří 3-4 hodiny v závislosti na druhu masa a velikosti plátků..
 6. Potom se sklenice vyjmou z trouby, zakryjí se a ochladí se pod přikrývkou. Takové konzervy skladujte v chladné místnosti..

Dušené z autoklávu

Miska připravená v autoklávu pomocí následující technologie je vynikající, delikátní a aromatická:

 1. Na dno půllitrové nádoby dejte 3-4 listy vavřínu a několik pepřů. Poté doplní nádobu sádlem na polovinu a na okraj masem.
 2. Nalijte do každé nádoby dezertní lžíci soli.
 3. Přemístěte obrobky do autoklávu, přičemž víka již byla zavřená.
 4. Nalijte vodu do zařízení, připojte zařízení a čerpejte vzduch, dokud tlak nezvýší na 1,5 baru. Zapněte stroj. Pokud je tlak v zařízení 4 bar, oheň co nejvíce omezte. Vařte konzervované potraviny 4 hodiny.
 5. Po uplynutí této doby zařízení vyjměte z ohně, ale neotevírejte víko po dobu dalších 10 až 12 hodin, dokud se nádoby úplně nevychladnou. Potom sklenice opláchněte čistou vodou, otřete dosucha a uložte do suterénu.

Vlastnosti vaření dušeného masa v tlakovém hrnci

Pokud je v domě tlakový vařič, je velmi snadné vypořádat se s procesem vaření gulášů, který je základem jednoho z vašich oblíbených konzervovaných potravinových receptů..

Přířezy na zimu

Přířezy na zimu

K přípravě potřebujete:

 1. Připravte si čisté půllitrové nádoby, předem omyté sodou, sterilizujte a vysušte.
 2. Potom se kousky smaženého masa s kořením umístí do čistých nádob.
 3. Vložte tlakový ubrousek do tlakového hrnce, vložte skleněné nádoby, zalijte vodou tak, aby kapalina téměř dosáhla „hrdla“ plechovek, zavřete víko tlakového hrnce.
 4. Po vroucí vodě je konzervované jídlo připraveno na několik hodin.
 5. Po úplném ochlazení nádobu uzavřete víky a po vychladnutí ji vložte na chladné místo.

Jak vařit dušené maso v pomalém hrnci

Dušené maso v multicookeru je vynikající jídlo připravené pro budoucí použití. Zároveň nezáleží na tom, jaký druh masa se používá v receptu: králík, krůta nebo hovězí maso, zařízení pomůže vyrobit ideální, chutné a zdravé konzervované potraviny bez dlouhého času a úsilí.

Proces vaření ve vícekanálovém zařízení je následující:

 1. Plátky masa smíchejte s kořením: bobkové listy, pepře a sůl. Marinujte produkt po dobu 40 minut.
 2. Po uplynutí stanovené doby nalijte polotovar do misky zařízení. Zvolte režim vaření "Stew" a nastavte čas - 3,5 hodiny.

Pozornost! K misce nemusíte přidávat vodu, protože během procesu marinování dá kousky masa dostatečné množství šťávy.

 1. Hotové jídlo vložte do čistých nádob, korku a po úplném ochlazení přeneste do chladu.


Podívejte se na podobné recepty

» » Dušené na zimu doma