Konzervovaná domácí klobása ve sklenici je originální způsob, jak uložit domácí klobásu.

domácí klobása ve sklenici

Ve sklenici můžete uchovat nejen maso různých zvířat. Pro tento typ přípravku je také vhodná čerstvě připravená uzená klobása. Připravujete si domácí klobásu a chcete, aby zůstala chutná a šťavnatá déle? Poté zkuste konzervovat domácí uzenou klobásu pomocí této jednoduché metody..

Složení: vývar, uzené klobásy


Jak uložit domácí klobásu do sklenic

Musíme umýt čerstvou uzenou klobásu (nedávno uzenou) v teplé vodě a poté ji osušit papírovou utěrkou. Udělejme si rezervaci hned, že pokud chcete použít tento způsob ukládání, udělejte si klobásy takové velikosti, že se vejdou do všech nádob, které máte. Tento způsob konzervování nezahrnuje řezání uzenin.

Dále musíme dát klobásy do konzervárenské nádoby. Jak jsme řekli výše, nemusí být řezáni, ale při stohování se ujistěte, že klobásy zůstávají neporušené a nepoškozené (ne zlomené)..

Je lepší položit klobásu vodorovně, ve svislé poloze jsou klobásy bochníky umístěny pouze uprostřed nádoby.

Klobásu si můžete uchovat ve vlastní šťávě, ale bude to chutnější a šťavnatější, pokud naplníte sklenice naší přípravou soleným vývarem z uzených kostí.

Dále musí být klobása umístěná ve sklenicích sterilizována, nádoba na litr - 60 minut, dva litry - 1,5 hodiny.

Po sterilizaci sklenice utěsníme a necháme obrobek vychladnout. Konzervované klobásy je nutné skladovat v chladné místnosti..

domácí klobása ve sklenici

Konzervované klobásy můžeme používat stejným způsobem jako čerstvé - na sendviče, výrobu pizzy atd..

Video recept na párky v plechovce předpečené v troubě, který lze snadno vyrobit doma, ukazuje uživateli YouTube „Delicious recepty“.


Podívejte se na podobné recepty

» » Konzervovaná domácí klobása ve sklenici je originální způsob, jak uložit domácí klobásu.