Lahodné konzervované okurky na zimu - recept vám řekne, jak udělat okurky třikrát.

Třikrát nalévané okurky - lahodné konzervované okurky na zimu

Sotva kdokoli bude moci odmítnout domácí konzervované okurky v zimě. Křupavé, páchnoucí čerstvost petrželky a vzrušující vůně česneku. Je jasné, že každý z nás má svůj vlastní nejlepší recept a oblíbený způsob, jak je vyrobit. Ale zde vám chci vyprávět o jednoduchém a spolehlivém způsobu domácí přípravy na zimu, kde se používají třikrát polévané okurky.

Složení: petržel, křenový kořen, křenové listy, listy černého rybízu, okurky, cukr, sůl, kopr, ocet, česnek


Jak uchovat okurky metodou trojitého lití.

Fotografie z okurek.

Nejprve vyberte mladé, tvrdé okurky. Aby plody neztratily své hlavní kouzlo - crunch. Postarejte se o ně, jakmile budou přivedeny na trh nebo odstraněny ze zahrady. Opatrně je opláchněte.

Vložte petržel, kopr, křenové listy a černý rybíz do čisté třílitrové nádoby. Pro 3-litrovou nádobu: 10–15 g různých bylin, 10 g křenu a 4 stroužky česneku.

Poté, fronty na okurky - naplňte sklenice s nimi.

Zakryjte vrchol „deštníkem“ zralého kopru a některé další uvedené v receptu na bylinky.

Nalijte vroucí vodu do sklenice, přikryjte ji horkým vařeným víkem. Po 3 minutách nalijte vodu do mísy a naplňte sklenici vroucí vodou. Vypusťte znovu.

A konečně hodíme stroužky česneku a křenu do sklenice okurek, naplňte vše horkou marinádou přidáním octa.

Vaření okurkové marinády lze provést na první vypuštěné vodě. Chcete-li to provést, přidejte 35 g cukru, 90 g soli do 1 litru vody, a po vaření - 100-150 g stolního octa.

Sbalte plechovku a otočte ji, aby vychladla.

Takto spolehlivě a jednoduše uchováváme okurky na zimu. Sklenice s křupavými, mírně kořenitými, voňavými okurkami jsou dokonale uloženy v místnosti a „nevybuchují“. Tyto konzervované okurky dávají šance svým bratřím připraveným jiným způsobem. Pokud je v zimě podáváte u stolu s horkými bramborami, uslyšíte spoustu komplimentů od blízkých. Jsou dobré jak v nálevu, tak v masovém guláši.


Podívejte se na podobné recepty

» » Lahodné konzervované okurky na zimu - recept vám řekne, jak udělat okurky třikrát.