Konzervované makrely doma

Odborníci říkají, že je nemožné vařit konzervované ryby doma bez autoklávu. Odmítneme tento mýtus a navrhneme, abyste se pokusili vyrobit lahodné konzervované makrely doma. Ryby vaříme v běžné troubě, která se nachází téměř v každém domě..

Konzervovaná makrela: jak vařit doma?

Před zahájením procesu konzervování připravíme všechny ingredience. K přípravě doporučujeme používat pouze čerstvé nebo zmrazené ryby, které rozmrazujeme přirozeným způsobem..

Recept konzervované makrely

Co potřebujeme:

 • 2 velké makrely;
 • hrášek černý a koření, každý po 4 kusech;
 • rostlinný olej bez zápachu - 2 polévkové lžíce;
 • studená voda - 8 polévkových lžic;
 • sůl - 1 čajová lžička.

Příprava

 1. Makrela se musí dobře vyčistit, vykuchat a opláchnout. Nezapomeňte oříznout žábry a ocas. Vysušte papírovou utěrkou a nakrájejte na malé kousky, které nejsou tlustší než 2 cm.
 2. Nyní připravte 2 1/2 litru použitých plechovek. K tomu je důkladně omyjte a osušte v troubě (10 minut při 200 stupních).
 3. Do připravených a chlazených sklenic dejte vrstvu ryb. Dejte na něj polovinu papriky a sůl. Uzavíráme to další vrstvou ryb. Kompaktně lovíme v plechovkách.
 4. Nyní do každé nádoby nalijte 1 polévkovou lžíci rostlinného oleje a 4 polévkové lžíce vody.
 5. Plechovky zakrýváme železnými víky pro uchování, z nichž je bezpodmínečně nutné odstranit gumové pásky. Pokud tam nejsou, musíte zabalit hrdla plechovek fólií.
 6. Vložili jsme ji do studené trouby a zapli ji, nastavili teplotu na 200 stupňů. Tento teplotní režim dodržujeme, dokud se tekutina v plechovkách nezavře. Potom by měla být teplota snížena na 120-140 stupňů. A pečte makrelu v troubě po dobu 1,5 hodiny.

Pokud chcete pokrm uchovat déle, můžete makrelu uchovat. Abychom toho dosáhli, vyjmeme konzervované ryby, dokud jsou ještě horké. Přebalíme kryt na ten s elastickým páskem a svinujeme ho speciálním švem. Otočte konzervační látku vzhůru nohama, zabalte ji přikrývkou a nechte ji zcela vychladnout (alespoň 6 hodin). Konzervované makrely doma mohou být skladovány na chladném místě po dobu nejméně čtvrt roku. Pokud si chcete vyzkoušet solení makrel doma, použijte zde tento recept: ve slupce cibule a čajových lístcích.


Podívejte se na podobné recepty

» » Konzervované makrely doma