Horké solení mléčných hub

Horké solení hub, o kterém se budeme bavit v našem receptu, je považováno za jednu z nejúspěšnějších možností přípravy těchto hub na zimu. Konec konců je to s takovým solením, že houby jsou velmi jemné, lehké a neuvěřitelně chutné s příjemným namodralým nádechem. Doufáme, že vás náš popis zaujal, a při první příležitosti se pokusíte uvařit něco nežádoucího sami, a my vám s tím pomůžeme a pokračováním tématu sklizně hub na zimu vám řekneme, jak můžete nakládat horké mléčné houby. 

Horké solení mléčných hub

Vynikající horké solení mléčných hub na zimu - recept. 
Složky potřebné pro přípravu:
- čerstvé houby - pět kilogramů-
- čistá voda, destilovaná - tři skleničky-
-bobkový list - šest kusů-
- solkamennaya, ne iodized - sto gramů-
-nové koření-

- černé pepře-
-karafiát- 
Metoda vaření horkých solených mléčných hub. 

Horké solení mléčných hub

Nejprve si vezměte houby a, stejně jako u jiných solení hrudek, je očistěte od cizích zbytků, poté každou houbu omyjte pod tekoucí vodou a pečlivě si ořízněte nohy. 
Namočte zbývající klobouky do studené slané vody asi dvě až dvě půl hodiny. Poté houby opatrně vložte do cedníku a nechte vodu zcela vytéct.
Poté houby vložte do velké smaltované pánve, naplňte vodou, trochou soli, zapálte a přiveďte k varu, nezapomeňte odstranit lehkou vroucí pěnu z povrchu kapaliny. Poté, co houby vaří, vařte je asi dvacet až dvacet pět minut, než něžně. Hotové mléčné houby by měly klesnout na dno. Je důležité, aby všechny vaše houby měly přibližně stejnou úroveň zralosti, jinak by přezrálé houby mohly při vaření upadnout. 
Vařené horké houby vložte zpět do cedníku, nechte vodu zcela vytéct a houby osušte. 
Předem je velmi dobré umýt sklenice malého objemu, nejlépe 0,5 l, horkou tekoucí vodou s jakýmkoli čisticím prostředkem, pro tyto účely můžete také použít běžnou jedlou sodu nebo prací mýdlo. 
Poté připravte hotové vařené a chlazené mléčné houby v čisté a suché vrstvě a každou posypte solí téměř úplně na vrchol (ponechejte 1 centimetr). Přidejte koření a naplňte vše čistou destilovanou studenou vodou. 

Horké solení mléčných hub

Naplněné sklenice jsme opatrně vložili do velké nádoby s vroucí vodou a sterilizovali jsme čtyřicet až čtyřicet pět minut. Poté vyjmeme každou nádobu z vroucí vody, opatrně ji zakryjeme, ale nezavřeme ji nylonovým víčkem a necháme ji kvasit dva nebo tři dny při pokojové teplotě..
Horké solení mléčných hub, recepty, pro které má každý dodavatel svůj vlastní, je u konce. 
Po výše uvedené době přeneseme houby do skladu a nakládané okurky na chladném místě.
Přesně o měsíc později může být obrobek podáván jako vynikající domácí studená svačina ochucená slunečnicovým olejem a cibulovými kroužky. 
Doba použitelnosti těchto solených mléčných hub je nejvýše devět měsíců od okamžiku kvašení při teplotě ne vyšší než devět stupňů.
Podívejte se na podobné recepty

» » Horké solení mléčných hub