Houbové přípravky

Houbové přípravky na zimu jsou vždy chutné a výživné studené občerstvení vhodné pro každé jídlo. Kromě toho můžete na základě těchto polotovarů snadno připravit jakékoli horké houby. Proto, pokud máte takovou příležitost, nezapomeňte připravit sklenici, další houby na zimu, a my vám s tím pomůžeme a podělíme se o naše recepty.

Houbové přípravky

Džebrované polotovary - recepty.

  1. Nakládaný hřib

Složení na jeden litr sklenice: máslo, hřebíček - 2 kusy, koření - 2 hrášky, černý pepř - 3 hrášky, kyselina citronová - 1 špetka, cukr - 1 polévková lžíce. lžíce, sůl 1 lžička, ocet 9% - 2 lžíce. lžíce.

Způsob přípravy: houby se oloupají, oloupou, umyjí se a vaří se po dobu 15 minut ve vodě s kyselinou citronovou. Poté vložte houby do cedníku a vypusťte úplně.

Mezitím musíte připravit marinádu založenou na 400 ml vody, soli, cukru a koření - nepřidávejte ocet. Přiveďte marinádu k varu, vařte 10-15 minut, poté do ní namočte máslo a vařte je 10 minut.

Pak je třeba nalít marinádu s houbami do sterilizovaných sklenic a srolovat. Stejně jako nakládané houby na zimu, Máslo ve sklenicích by mělo být obráceno vzhůru nohama a baleno v teple po dobu 24 hodin.

Houbové přípravky

  1. Houbové přípravky - houbový kaviár

Složení: čerstvé houby - 500 gramů, cibule - 300 gramů, pár stroužků česneku, rostlinný olej, sůl a černý pepř, ocet.

Způsob přípravy: houby se třídí, opláchnou, oloupeme a vaříme 20 minut. Pak je nakloňte do cedníku, zcela vypusťte a nasekejte mlýnkem na maso.

Poté dejte do pánve jemně nasekanou cibuli a osmažte ji na zlatohnědou, pak přidejte houbu, nasekaný česnek, sůl, pepř, vše dobře promíchejte, duste 10-15 minut a přidejte ocet.

Pak by měl být hotový hotový kaviár zabalen do připravených nádob a uzavřen. Uložit jako adjiku by měla být v lednici.


Houbové přípravky


Podívejte se na podobné recepty

» » Houbové přípravky