Sklizeň hub na zimu

Od druhé poloviny léta aktivní sklizeň hub na zimu, každá hospodyňka se snaží tento produkt bohatý na proteiny vařit, konzervovat, sušit a zmrazovat co nejvíce. Nezanecháváme za nimi, a jsme s vámi, proto vám nabízíme několik receptů na houbové polotovary.

Sklizeň hub na zimu

tak, sklizeň hub - recepty na zimu.

Houbový kaviár.

Tříděné, umyté, loupané houby se musí vařit po dobu 20 minut ve slané vodě, poté vložit do cedníku, opláchnout pod studenou vodou, nechat zcela vytéct a ochladit. Pak byste měli houby přeskočit mlýnkem na maso a umístit je do pánve s rostlinným olejem a smažit na mírném ohni po dobu 30 minut..

Dále, zvlášť na pánvi, smažte jemně nakrájenou cibuli, založenou na 1 kg hub - 200 g cibule a čerstvých rajčat nakrájených na plátky - na 1 kg hub - 300 g rajčat. Poté smažte všechny smažené ingredience, dobře promíchejte, přidejte sůl a pepř podle chuti a smažte dalších 10 - 15 minut při vysokém žáru a ihned zabalte do připravených nádob a svinte. Potom plechovky s kaviárem musí být zaslány ke sterilizaci a sterilizovány pepřové lecho, - 45 minut. Dále udržujte válcovaný houbový kaviár při pokojové teplotě po dobu 2 dnů a poté znovu sterilizujte, nyní do 1 hodiny.

Sklizeň hub na zimu

Houby v rajčatové omáčce.

Tento sklizeň hub doporučuje používat hřib, hřib, hřib, žampiony, lišky nebo hříbky. Houby musí být vytříděny, oloupané, velké na polovinu, omyty, převráceny v cedníku a ponechány zcela vypustit. Poté houby vařte ve slané vodě po dobu 20 minut, vypusťte a ochlaďte.

Poté vložte houby do pánve s horkým olejem, přidejte 200 g rajčatové pasty, 200 g vody, bobkový list, sůl, cukr podle chuti, vše smíchejte a duste 10-15 minut. Poté by měl být hotový horký hubový polotovar zabalen do předem připravených nádob a potažen cínovými víčky do nádoby pro sterilizaci. Sterilizujte, 0,5 l sklenice - 30 minut, 1 l sklenice - 40 minut a srolovat.

Sklizeň hub na zimu

Uložte takový obrobek, jak je uvařený nakládané houby na zimu, by měla být na chladném místě.


Podívejte se na podobné recepty

» » Sklizeň hub na zimu