Houby. Recepty na zimu

Podzim není jen čas na sklizeň zeleniny a ovoce a výrobu zimních domácích přípravků a konzerv z nich. Na podzim se vyrábějí také houby. Existuje několik způsobů, jak zásobit houby na zimu: suché, okurky, okurky atd. A můžete si také vyrobit skvělý hubový kaviár, takový úžasný předkrm pro masová jídla a příloha. Někteří říkají, že když poprvé ochutnají hubový kaviár, mnozí to považují za chutnější než zrnitý černý kaviár a raději ho používají pouze..

Samozřejmě neméně zajímavé a chutné “Nakládané houby na zimu. Recepty". Houbový kaviár však jistě zaujme hostesky svou jedinečností a zázrakem a samozřejmě novinkou.. Sklizeň hub na zimu ve formě kaviáru lze připravit různými způsoby: předsmažením hub nebo pouze vařením, s cibulkou nebo bez ní, s kořením nebo v čisté formě. Musíte si vybrat podle vlastního vkusu. Níže je uveden klasický recept na kaviár z medové agariky s kořením.

Houby. Recepty na zimu

Pro houbový kaviár na zimu budete potřebovat následující přísady:

  1. 0,5 kg čerstvých hub;
  2. 1 cibule;
  3. 3-5 lžíce rostlinný olej;
  4. banda zelené cibule;
  5. 1 polévková lžíce 9% ocet;
  6. sůl a mletý černý pepř podle chuti.

V podstatě, "Houbový kaviár na zimu" recepty mohou používat různé druhy hub. Ale stále jsou preferovány membránové nebo příbuzné hříbky.

Čerstvé houby (nebo jiná odrůda) se několikrát důkladně omyjí studenou vodou (!), Převedou na pánev a naplní se slanou vodou. Houby je třeba smažit, dokud se nevaří, poté se voda vypustí a houby se rozloží na pánvi s předem vylitým rostlinným olejem a zahřeje se v něm. Houby jsou smaženy, dokud z nich nevařila veškerá přebytečná tekutina. Poté se pánev odstraní z žáru a houby se nasekají v mlýnku na maso.

Houby. Recepty na zimu

Cibule se oloupá, naseká a smaží odděleně od hub v rostlinném oleji až do nabídky. Již smažené je solené, pepřové a přidává se k němu trochu nakrájené zelené cibule. Cibule se smaží znovu asi minutu, do ní se nalije 9% ocet a opět se cibule smaží ještě minutu. Tato hmota se smíchá s houbami rozdrcenými na homogenitu a rozloží se do sterilizovaných sklenic..

Rostlinný olej zbývající v pánvi se zahřeje a houbový kaviár ve sklenicích se nalije tak, aby olej zcela pokrýval povrch. Kaviár, jako všechno ostatní “Sklizeň hub na zimu. Recepty»Je navíc sterilizován, protože houby jsou spíše rozmarným a náročným produktem. Plechovky s kaviárem jsou drženy v sterilizátoru po dobu asi 20 minut a hermeticky srolovány. Kudrlinka je zabalena, otočena a ponechána vychladnout. Pro skladování je kaviár odstraněn na chladném a tmavém místě.

Houby. Recepty na zimu

Při konzervování hub používají nezkušení kuchaři také vizuální „Houby na zimu. Recept s fotografií". A po přípravě sklenic s vyhledávaným hubovým kaviárem nezapomeňte vařit neméně úžasné a chutné recept na hodgepodge s houbami na zimu.


Podívejte se na podobné recepty

» » Houby. Recepty na zimu