Jak zmrazit květák na zimu

V naší rodině neexistuje shoda ohledně zimních příprav. Někteří mají rádi solená sudová zelenina (babička kyselá rajčata skvěle, okurky a dokonce i zelí s houbami v dřevěných sudech), jiní dávají přednost okurkám ve sklenicích (není kam umístit sud do spíž, ale sklenice na policích se perfektně hodí), ale ráda zmrazím zeleninu více, a pak z ní vařím tuhle nebo tu misku v zimě ... Máma říká, že jsem jen líný a nechci dělat ochranu, nevím, možná má pravdu. Rozhodně nechci v létě stát u kamen a marinovat zeleninu, válet sklenici po sklenici.

Možná, až budu mít menší starosti, děti vyrostou, místo aktivního odpočinku si život dacha vyžádá stále více pozornosti, přehodnotím své názory na ochranu a násilím donutím suterénové police různými okurkami a konzervami, jako má matka. Mezitím žiji, protože je to pro mě pohodlnější a hlavně mrznu zeleninu, bobule a ovoce a beru si od matky a tchyně skleničky z rajčat, salátů a kaviáru - jsou to vynikající hostesky a to, co se prostě nezavírají!

Chci se s vámi podělit o radu, jak zmrazit květák na zimu doma, je nejpohodlnější způsob. Vyzkoušel jsem několik způsobů a zastavil se tam. Zelí dokonale zamrzne a v zimě z něj vyrábím krémové polévky, přidávám je do zeleninového gulášu, páříme na přílohy a saláty. Vřele doporučuji vložit několik těchto tašek do mrazničky a v zimě to bude jako dar z nebes.


Ingredience pro výrobu zmrazeného květáku
Složení:
- květák,
- voda.Rozebíráme hlavu květáku
Rozmělňujeme květák na malé květenství, proto jsme odřízli stonek níže, než začíná rozvětvení hlavy, asi 1 cm. Poté, co vyřízneme zelené listy, jsou shnilá nebo ztmavená místa, pak je odřízneme nožem nebo jednoduše škrábneme strouhankou. (Květák je často poškozen housenkami, potom umístíme květenství do silného slaného roztoku na půl hodiny.)Myjeme květenství
Květy vypereme ve studené vodě z písku a nečistot.


zelí zelí
Potom zelí vyleštěme, proto kvetení snižujeme ve vroucí vodě asi na 3 minuty.


vložte zelí do ledové vody
Poté vložte zelí do ledové vody a ochlaďte také asi 3 minuty.


hotové květenství vysušte
Nyní vysušíme hotové květenství tak, aby byly zcela bez vody.


přesuneme zelí do pytlů a nezapomeňte zabít vzduch z pytlů
Poté přeneseme zelí do sáčků a ujistěte se, že z nich zabijeme vzduch.


Jak zmrazit květák na zimu doma
Sáčky jsme vložili do mrazničky na polici pro skladování zeleniny.
Dobrou chuť!


zmrazený květák recept
Podívejte se na podobné recepty

» » Jak zmrazit květák na zimu