Yoshta: způsoby, jak zmrazit na zimu v mrazáku

Jak zmrazit yoshta

Yoshta je kříženec černého rybízu a angreštu. Tyto plody byly chovány v 70. letech v Německu a jsou nejoblíbenější v západní Evropě. Yoshta se v poslední době stále častěji vyskytuje v zahradách moderních zahrádkářů, takže otázka uchování těchto bobulí pro budoucí použití je stále důležitější..

Složení: voda, yoshta, cukr
Čas do záložky: Léto


Jak zmrazit yoshta

Bobule rostou v kartáčích o 3-5 kusech a mají kulovitý tvar. Velikost ovoce je obvykle 1,2 - 1,5 mm v průměru. Barva bobule je tmavě modrá, téměř černá s fialovým nádechem. Chuť bobulí je sladká s výraznou kyselostí.

Yoshta je bohatá na své vitamínové a minerální složení. Obsah vitamínu C v těchto plodech je téměř dvakrát vyšší než u bobulí černého rybízu, proto yoshta pomáhá zvyšovat ochranné funkce těla a odolnost vůči chorobám.

Yoshta zmrazovací metody

Celé bobule

Sbírané ovoce se důkladně omyje prachem, špínou a pavučinami. Na ručník natřete čistou bobuli, abyste ji důkladně zaschli. Bobule rychleji vysychají v malém ponoru. Chcete-li to provést, můžete je položit na okenní parapet a otevřít okno. Hlavní věc je, že plody nejsou vystaveny přímému slunečnímu záření..

Suché bobule by měly být vytříděny a odstraněny poškozené a poškozené vzorky.

Pokud máte v úmyslu zmrazit bobule pro vaření kompotu, pak je nemusíte čistit od sepálů a stopek. Pokud máte v plánu použít zmrazení pro pečení a dezerty, musíte před umístěním bobule do mrazničky vybavit kuchyňské nůžky nebo nůž.

Tříděné plody jsou rozloženy na paletě ve vrstvě ne více než 2 centimetry a odeslány do mrazu. Po 4 hodinách lze bobule vyjmout a nalít do jednoho sáčku.

Jak zmrazit yoshta

Yoshta s cukrem

Promyté a loupané bobule se umístí do nádoby ve 1 až 2 vrstvách, potom se posypou granulovaným cukrem a bobule se znovu rozloží. Není nutné naplňovat nádobu úplně nahoru. Naplněnou nádobu pevně uzavřete víkem a jemně protřepte, aby se cukr rovnoměrně rozložil..

Jak zmrazit yoshta

Podívejte se na video od Natashy Kasyanik - Jak zmrazit bobule na zimu

Berry šťouchané cukrem

Yoshta s cukrem se rozdrtí mixérem nebo prochází přes mlýnek na maso. Na 1 kilogram bobulí budete potřebovat 200 - 300 gramů cukru. Hotové pyré se rozloží do malých nádob, zakryje se víkem a odešle se do mrazničky. Pokud máte v úmyslu zmrazit bobule a přidat je do ovesné kaše, je výhodnější zmrazit pyré v ledových formách. Poté, co bobulová hmota zamrzne, je odstraněna z forem a přenesena do samostatného vaku a nádoby..

Jak zmrazit yoshta

Yoshta v sirupu

K přípravě sirupu budete potřebovat vodu a cukr v poměru 1: 1. Množství výchozích produktů závisí na tom, kolik bobulí chcete zmrazit. Výpočet musí být proveden tak, aby bobule mohly být zcela ponořeny do sladkého sirupu. Před nalitím bobule by měla být kapalina chlazena v lednici.

Yoshta se umístí do nádob a naplní se sirupem. Mějte na paměti, že tekutina expanduje, když zmrzne, takže ponechte dostatek volného místa.

Podívejte se na video z kanálu „Všechno bude v pořádku!“ - Jak správně zmrazit bobule?

Jak správně skladovat a rozmrazovat yoshtu

Plody je třeba skladovat v označených nádobách, aby po zamrznutí nebyly zaměněny s tmavými angreštami nebo se stejným černým rybízem.

Životnost při teplotním režimu může dosáhnout jednoho roku. Optimální teplota je -16 ° C.

Pro rozmrazení bobule, aniž by došlo ke ztrátě vitamínů, je třeba je umístit na 12 hodin do hlavní přihrádky v lednici a nakonec rozmrazit při pokojové teplotě..


Podívejte se na podobné recepty

» » Yoshta: způsoby, jak zmrazit na zimu v mrazáku