Krok za krokem foto recept na zmrazení chřestu fazole na zimu doma

zmrazení chřestových bobů

Popis

Zmrazení chřestových bobů na zimu Je to velmi jednoduchý proces, který vám pomůže udržet luštěniny téměř čerstvé po dlouhou dobu.

Fazole chřestu jsou jednou z nejzdravějších potravin, protože obsahují celý komplex vitamínů B a také mnoho stopových prvků, jako je draslík, vápník, síra, fosfor, železo a jód.. Všechny tyto složky pomáhají podporovat a posilovat tělo a také zlepšují fungování imunitního systému..

Fazole chřestu obsahují, mimo jiné, i když jsou zmrazené, snadno stravitelné proteiny a obsah kalorií v tomto produktu dosahuje sotva 25 kilocalorů na sto gramů, což naznačuje, že fazole chřestu lze snadno přidat do seznamu dietních produktů..

Po zmrazení těchto bobů na zimu je můžete přidat do prvních chodů i do různých příloh. Fazole chřestu si uchovávají téměř všechny své chuťové vlastnosti a také zůstávají stejné bohaté zelené jako před zmrazením. Pokud ji chcete zmrazit doma na zimu, měli byste si vzít na vědomí obsah našeho receptu, ve kterém najdete také fotografie krok za krokem. Pomůžou vám rychle a snadno zmrazit fazole chřestu..

Ingredience

 • Chřest fazole podle chuti

Kroky

 1. Prvním krokem je příprava hlavní a jediné přísady - chřestových bobů. Důkladně opláchněte ledovou vodou, poté nakrájejte na přibližně stejné kousky a složte do mísy.

  řezané lusky

 2. Dejte oheň do hrnce, a když se voda vaří, namočte do něj fazole doslova jednu minutu. Okamžitě po vyjmutí fazole z vroucí vody by měly být přeneseny do hluboké misky ledové vody.. Tento blanšírovací proces pomůže zachovat barvu a strukturu chřestových bobů po zmrazení..

  blanch fazole

 3. Vypusťte a umístěte fazole na savý hadřík. Počkejte, až budou luštěniny zcela suché, a pokračujte v procesu zmrazování na zimu.. Nezmrazujte zeleninu ani ovoce za mokra, protože budou mít kratší trvanlivost.

  nechte uschnout

 4. Nyní by fazole měly být položeny v tenké vrstvě na podnose nebo dřevěné desce a poslány do mrazničky, kde by teplota neměla přesáhnout 18 stupňů. Počkejte, až fazole zamrznou, a poté je můžete přenést do sáčků pro snazší skladování v mrazničce.

  na paletu

 5. Fazole chřestu můžete uchovávat zmrazené přibližně tři měsíce přidáním do různých polévek, salátů nebo příloh po celou zimu..

  chřest fazole na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Krok za krokem foto recept na zmrazení chřestu fazole na zimu doma