Krok za krokem foto recept o tom, jak správně zmrazit broskve na zimu doma

zmrazené broskve

Popis

Zmrazené broskve Je to jeden z nejchutnějších dobrot, na které si v zimě vzpomenete. Zároveň je lze použít k přípravě výplně nebo k dekoraci výlisků a broskve lze jednoduše rozmrazit a jíst celé.

Zmrazením několika porcí broskví na zimu si zajistíte potřebné vitamíny pro celé chladné období, protože plody si vitamíny a minerály zachovávají neporušené.. V mražených broskvích najdete vitamíny jako E, B, C, K a PP a také stopové prvky: vápník, draslík, fosfor, železo, měď, hořčík a mnoho dalších. Zmrazené broskve díky vysokému obsahu užitečných složek udržují vaši imunitu i v zimě, kdy tělo potřebuje vitamíny nejvíce..

Pro správné zmrazení těchto plodů je třeba zvolit zralé, ale nikoli přezrálé ovoce. Měly by být sladké a pevné, aby se po rozmrazení nezměnily na ovesnou kaši.. Pokud je broskev volně nakrájená na plátky a její dužina se nezmačkává, pak je toto ovoce skvělé pro zmrazení. Měkčí broskve se nejlépe nechají na jam nebo kompot.

Zmrazené broskve mohou být použity k vytvoření vynikajícího krému nebo náplně na koláč nebo dort, jakož i na výrobu dětských pyré, zdobení s nimi na dortu nebo prostě jíst s radostí..

Nabízíme vám právě teď, abyste se seznámili s podrobným receptem s fotografickými tipy, ve kterých se můžete naučit všechna tajemství správného zmrazení broskví v plátcích na zimu doma.

Ingredience

 • Broskve podle chuti

Kroky

 1. Nejprve připravte asi kilo broskví. Můžete si vzít více či méně, vybrat částku podle toho, kolik zmrzlého ovoce potřebujete v zimě. Rovněž se ujistěte, že plody jsou dostatečně pevné a nepřevrácené a že nejsou pomačkané nebo poškozené..

  vybrat broskve

 2. Rozdělte broskve na polovinu a vyjměte jámu. Poté můžete začít řezat ovoce na samostatné plátky, jejichž tloušťka by neměla přesáhnout jeden centimetr. Vymažte střihané klíny papírovou ubrouskem, aby se zabránilo nadměrné vlhkosti.

  nakrájíme na plátky

 3. Nyní budete potřebovat plastový podnos, který potřebujete zakrýt plastovým obalem. Položte na něj broskvové plátky tak, aby se navzájem nedotýkaly a mezi nimi byla přibližně stejná vzdálenost. Plátky položte na podnos, vložte jej do mrazničky a vyčkejte, až bude úplně zmrazený.. Čas na zmrazení ovoce závisí na kapacitě mrazničky. Tento proces často trvá méně než hodinu..

  posíláme na morolizku

 4. Když je broskev zamrzlá, můžete ji vyjmout ze zásobníku a opatrně ji vložit do sáčku, protože je mnohem pohodlnější v ní ukládat ovoce.. Vložte broskve do mrazničky a můžete je skladovat asi čtyři měsíce za předpokladu, že ovoce neustále nerozmrazujete..

  broskve na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Krok za krokem foto recept o tom, jak správně zmrazit broskve na zimu doma