Zmrazování zeleniny na zimu. Recept s fotografií

V zimě opravdu chci boršč nebo zeleninový guláš. Téměř každé jídlo vyžaduje zeleninu. A nemám příležitost skladovat zeleninu, takže používám zmrazení. Zmrazuji papriky, řepa, mrkev, rajčata a byliny. To vše lze společně zmrazit, například část pro boršč nebo samostatně. Je pro mě výhodnější zmrazit samostatně. Protože se přihlašuji mražená zelenina pro přípravu různých pokrmů. Pokud není plavidlo průhledné, podepíšu to pro větší pohodlí.
Mrkev dobře umývám, oloupávám a otírám na hrubém struhadle nebo nakrájíme na plátky. Dal jsem to do čtvercových plastových misek. Samozřejmě můžete v nějaké kulaté misce, například kbelíky majonézy, ale šetřím místo. Uzavřete víko pevně a do mrazničky.

Zmrazování zeleniny na zimu

Příští kolo řepy umyjte také, očistěte a nahrubo nastrouhejte nebo nakrájejte na kostky, jak se vám líbí. Dali jsme to do samostatného kontejneru. Rajčata také nakrájíme, jak chcete, a vložíme je do misek.

Zmrazování zeleniny na zimu

Zmrazování zeleniny na zimu

Vyčistíme papriku ze stonku a nakrájíme na půlky prstenů a také ji vložíme do samostatné mísy. Také zmrazím pepř jako celek, po loupání a vložením jednoho do druhého.

Zmrazování zeleniny na zimu

 


Umývám, suším a stříhám zelené. Zmrazím kopr samostatně, petržel zvlášť v pánvi. Můžete zmrazit jakékoli zelené, které se vám líbí.

Zmrazování zeleniny na zimu

Výsledkem je dobrá úspora, protože ceny čerstvé zeleniny v zimě "kousnout". Chcete-li používat zeleninu, nemusíte ji rozmrazovat, ale přímo ve zmrazené formě je namočíme do vroucí vody nebo oleje.

Zmrazování zeleniny na zimu

Jídlo je velmi chutné a zdravé jako čerstvá zelenina.

Zmrazování zeleniny na zimu

recept poskytovaný Anyw


Podívejte se na podobné recepty

» » Zmrazování zeleniny na zimu. Recept s fotografií