Jak zmrazit buničinu melounu

Pokud jste si koupili meloun, ale nedokončili jste ho, nebo není dostatečně zralé a chutné, nabízíme vám recept, jak správně zmrazit meloun na zimu cukrem. Jak úžasné bude v zimě hostovat na sladkém, šťavnatém a chutném melounu! Mimochodem, pokud je rozmrazíte správně, zůstane stejně šťavnaté jako čerstvé. Nebo můžete experimentovat tím, že děláte nakládaný meloun.


Ingredience
Složení:
- vodní meloun-
- krystalový cukr.řez meloun
Nejprve ze všeho dobře opláchněte meloun studenou tekoucí vodou. Poté otřete čistým ručníkem a nakrájejte na tenké plátky. Odstraňte kůru, nakrájejte maso na kostky a semena uvolněte. Nevyrábejte kousky příliš malé, jinak se později změní v ovesnou kaši a pro ovesnou kaši můžete zmrazit pyré z melounu.rozložte jednu vrstvu melounu
Získejte plastovou nádobu, která říká, že může zmrazit jídlo. Vložte do něj plátky melounu a trochu více než polovinu.


posypeme cukrem
Podle chuti přidejte cukr. Pokud je meloun sladký, použijte méně cukru. Pokud je meloun prakticky bez chuti, nalijeme více cukru, po rozmrazení to bude sladké a aromatické.


protřepejte kontejner
Protřepejte nádobu, aby se cukr rovnoměrně rozložil na všechny kousky melounu a vložte do mrazničky. Je velmi důležité, aby kousky melounu byly zmrazeny co nejdříve. Po třepání melounu a cukru jej ihned vložte do mrazničky. Čím více šťávy z melounu vytéká, tím méně šťavnaté budou kousky melounu. Pokud má vaše mraznička nastavení rychlého zmrazení, použijte jej. Pokud takový režim neexistuje, musíte snížit teplotu na minimum a umístit nádobu s kousky melounu na horní polici mrazničky, kde je nejchladnější.


buničina na zimu
Rozmrazujte meloun pouze v lednici, aniž byste otevřeli nádobu. Meloun bude rozmrazován po dobu 4-5 hodin při teplotě +4 stupňů. Poté můžete nádobu vyjmout z mrazničky a ochutnat rozmrazený meloun.

Ideální pro výrobu ovocných salátů a pro stravování bez přísad. Meloun se ukazuje být velmi chutný a aromatický.
Pokud stále máte meloun, doporučujeme vám vařit šťáva z melounu na zimu.
Podívejte se na podobné recepty

» » Jak zmrazit buničinu melounu