Nakládané chřestové fazole na zimu

Nakládané chřestové fazole na zimu, jehož recept je vám dnes nabídnut, je skvělým doplňkem každého stolku v zimě. Mnoho lidí má rád chutnou vůni koření a sladkou a kyselou chuť fazolí. Fazole chřestu obsahují hodně vlákniny, která jemně pomáhá lidskému střevu. Fazole jsou bohaté na draslík, vápník, vitamíny a další stopové prvky. Pro uchování tohoto užitečného produktu pro zimu se odebírají mladé lusky s nezralými fazolemi. Aby byla příprava produktu snadná, vyberte odrůdu chřestových bobů bez žil. Zkuste také vařit nakládané zelené fazolky, to je také snadné podle našeho receptu.


Ingredience
Složení:
- chřest fazole-1 kg-
- paprika sladká-3 kusy-
- česnek-1 hlava-
- kopr greeny-1 parta.

Pro dva litry marinády:
- rostlinný olej - 100 ml-
- stolní ocet 6% -50 ml-
- potravinářská sůl-30 g-
- granulovaný cukr-50gr-
- mletá paprika-5 g-
- mletý červený pepř podle chuti-
- bobkový list -4-5 listy-

- kořenící a hořké hrášky.Připravte fazole
Umyjte fazolové lusky, odtrhněte konce na obou stranách, v případě potřeby odstraňte žílu po celé délce lusku. Rozdělte se na 2-3 kusy.


Vařte fazole s pepřem
Vařte velmi slanou solanku / na dva litry vody 3-3,5 lžíce soli /. Fazole ponořte do vroucí vody a vařte 4-5 minut. Spolu s fazolemi můžete blanch papriky, oloupané ze semen a stonků. Blanching čas na papriky 1-2 minuty.


Vypusťte zeleninu do cedníku
Do cedníku nalijte zeleninu a nechte vychladnout.


Sekaná paprika a česnek
Nakrájejte papriku na silné plátky.


Vaření marinády
Vařte ocet, sůl a cukr marinádu. Před marinádou přidejte oloupaný a nakrájený česnek, bobkový list a koření.


Smíchejte fazole s marinádou
Po úplném ochlazení zeleniny a marinády zkombinujte produkty a nechte je marinovat na teplém místě. Míchejte občas, aby byly všechny lusky marinované.


Roll do bank
Po dni připravte nádoby na konzervování: plechovky umyjte a sterilizujte, víčka umyjte v roztoku sody.
Vložte zeleninovou hmotu do sklenic, lehce stiskněte, aby nebyly žádné mezery. Nalijte 0,5 litru marinády, ve které byla nakládaná zelenina, nalijte do rostlinného oleje a vařte. S touto marinádou nalijte zeleninu do sklenic, přikryjte a srolovejte.

Plechovku opatrně otočte dnem vzhůru, zkontrolujte kvalitu spojování a konzervované jídlo vyjměte na připravené místo, kde vychladne. Je nezbytné přikrýt starou teplou věc, aby se plechovky postupně ochladily. Po úplném vychladnutí skladujte na chladném místě.
Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané chřestové fazole na zimu